-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۲۶, شنبه

منبع روسی: آماده شدن آمریکا برای اقدام نظامی برسوریه

جنگ ذاتی گردن کلفت های زمین در سوریه


یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا به شرط فاش نشدن هویت واقعی خود در گفت‌وگو با رویترز گفته درخواست باراک اوباما برای ارائه گزینه‌های جدید بازتابی از تلاش‌های یک ماه اخیر برای یافتن راه‌حلی جهت متوقف کردن جنگ داخلی در سوریه است.
یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا نیز به رویترز گفته، کشتی‌ها و هواپیماهای جنگی آمریکا همچنان در دریای مدیترانه در دسترس مانده‌اند تا در صورت لزوم بهره‌گیری از گزینه نظامی را تسهیل کنند.
ایسنا: شبکه خبری المیادین اعلام کرد اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد واشنگتن و پاریس در حال مقدمه چینی برای مداخله نظامی در سوریه هستند. این درحالی است که روسیه برای برگزاری نشستی فوق‌العاده در شورای امنیت جهت ممانعت از تشدید اوضاع در سوریه تلاش می کند.
شبکه المیادین به نقل از منابع روسی، گزارش داد: روسیه قصد دارد درخواست برگزاری نشستی فوق‌العاده در شورای امنیت را ارائه دهد تا به آن وسیله مانع از تشدید اوضاع در خصوص سوریه شود.
شبکه مذکور اعلام کرد که اطلاعاتی نزد روسیه است که نشان می‌دهد واشنگتن و پاریس، طرح‌هایی را برای حمله نظامی به سوریه تدوین می‌کنند تا بدین ترتیب مانع از پیشروی‌های ارتش سوریه شوند.
منابع المیادین همچنین تاکید کردند که توافقی در خصوص دور آتی مذاکرات در ژنو وجود ندارد.