-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اسفند ۱, پنجشنبه

المر در تهران: مشکل جهان اسلام آمیختن دین با سیاست است

آسیب شناسی اسلام ساده تر می شود. 

محمد أحمد المر، رئيس مجلس ملی امارات، روز سه شنبه 18 فوریه در تهران گفت مشکل جهان اسلام آمیختن دین با سیاست است. 

به گزارش خبرگزاری رسمی امارت (وام) المر این سخنان را در بازدید از تهران و در مجلس این کشور بیان کرد. علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران هم در این جلسه حضور داشت و دو طرف در باره تقویت روابط دو جانبه مذاکره کردند. 

المر گفت: "دولت ملی باید یک نهاد توسعه باشد. همکاری دولتهای اسلامی با یکدیگر، بر اساس توانایی آنها در فراهم کردن صلح و رفاه شهروندان می تواند انجام شود." 

سفر المر به تهران در حاشیه نهمین کنفرانس بین المجالس اسلامی است، که روز سه شنبه در تهران کار خود را آغاز کرد. 

المر گفت که امیدوار بود این کنفرانس به مسائل توسعه و رفاه بپردازد، اما متاسفانه جهان اسلام در حال حاضر دچار مشکلات و اختلافات است. او آرزو کرد تا این مرحله در تاریخ امت اسلامی گذرا باشد. 

المر همچنین ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی در این مرحله حساس بتواند تمام گروه ها را برای ساخت یک دولت نوین گرد هم آورد و راه صلح و آشتی با پادشاهی سعودی و مصر را برگزیند و به حل بحرانها کمک نماید. او همچنین بر رشد تجارت و روابط اقتصادی بین دو کشور امارات و ایران تاکید نمود. 

المر از لاریجانی دعوت کرد تا از مجلس ملی امارات بازدید نماید.