-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۲۹, سه‌شنبه

اشرف غنی: صلح ازمساجد برون می آید.

حزب اسلامی مولوی خالص به دکتراشرف غنی پیوست.
مخالفت مشرقی وال ها با جدایی دین از سیاست.حزب اسلامی به رهبری عزیزالله دین محمد، برادر حاجی قدیر از متحدان سابق جمیعت اسلامی درکناراشرف غنی قرارگرفت. هفته پیش حرکت انقلاب اسلامی (مولوی نبی) نیز به اشرف غنی پیوسته بود. حزب مولوی خالص وتنظیم مولوی نبی از متحدان اصلی گروه طالبان به شمار می رفتند. این درحالی است که حاجی ظاهر فرزند مرحوم حاجی ظاهر نیز درانتخابات راه خود را از جمیعت اسلامی جدا کرده است.
حاجی دین محمد گفت که اشرف غنی یگانه نامزدی است که میتواند افغانستان را ازمشکلات و بدبختی های فعلی نجات دهد. وی گفت: "همه باید مشترکاً خانه به خانه، دفتر به دفتر، و حجره به حجره برای اشرف غنی کمپاین کنیم وبه مردم بگويیم که به اشرف غنی رای بدهند."
حاجی دین محمد افزود که دین وسیاست، باید ازهم جدا نشوند و برای این کار، باید به علمای دینی ومتنفذین قومی درحکومت جا داده شود. اشرف غنی احمدزی گفت که دین وسیاست باید از هم جدا نشوند و اگر برنده شد، مصافۀ میان مدرسه، منبر، مکتب و ارگ را از بین خواهد برد.
وی افزود: "به مردم خود محبت بی نهایت دارم... برای صلح به قربانی آماده ام، از خونم برایش گذشته ام.. دستم از فساد پاک است، بیت المال طریقۀ فاروقی میخواهم."
وی علاوه کرد که اگر رییس جمهور شود، گفتگوهای صلح را با مخالفین مسلح درمسجد انجام خواهد داد و یک روز آواز صلح را از مساجد بلند خواهد کرد.
موصوف گفت که پلان دارد درهر زون کشور، یک مدرسۀ بزرگ دینی بسازد؛ تا افغانها مجبور نشوند برای تعلیمات دینی به کشورهای دیگر بروند.
وی افزود که نامزدان دیگر ریاست جمهوری، باوی صحبت کنند؛ اگر قناعت شان داد، وی راه آنها را قبول خواهد کرد و اگر وی آنها را قناعت داد، پس آنها استراتیژی وی را قبول کنند.
وی علاوه کرد که به رییس جمهور کرزی باید احترام شود؛ بخاطریکه وی به اساس قانون اساسى زمینۀ انتخابات را در کشور فراهم ساخته است.
اشرف غنی احمدزی افزود که هرکس از طریق انتخابات رییس جمهور کشور شود، همه باید به وی احترام کنند.
وی گفت: "هرکس که عزت بزرگان خود را نکند، خودش بی عزت میشود."
تاحال حزب حرکت اسلامی به رهبری موسی هوتک، محاذ ملی اسلامی، جبهۀ نجات، حزب حق وعدالت، و حزب افغان ملت به رهبری احدی، از اشرف غنی احمدزی اعلام حمایت کرده اند.