-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۲۵, جمعه

آخوند حکومتی ایران: شیعیان نباید به اهل سنت دختر بدهند.

منافع جمهوری به گروگان رفته در ایران، با دامن زدن عصبیت میان شیعه- سنی، و انتشار نفرت انسان علیه انسان تأمین می شود.دیگربان: سخنرانی‌ها و موضع‌گیری‌ها علیه «اهل سنت» در ایران پس از حمله کم‌سابقه محمدتقی مصباح یزدی به «عثمان‌ بن عفان» همچنان ادامه دارد.
به گزارش سایت «عقیق»٬ مصطفی کرمی یکی از سخنرانان حسینیه همدانی‌های شمیرانات طی سخنانی در این حسینیه گفته که شیعیان نمی‌توانند دختران خود را به عقد مردان اهل سنت درآورند.
آقای کرمی گفته «ممکن است شما {شیعیان} بتوانید از اهل سنت دختر بگیرید٬ اما از این طرف دختر نمی‌توانید به انسان سنی بدهید.»
وی نگفته بر مبنای کدام قانون فقه شیعه این سخنان را علیه اهل سنت مطرح کرده است.
در دو هفته گذشته نیز محمدتقی مصباح یزدی سخنان و موضع‌گیری‌های تندی علیه اهل سنت کرده که با سکوت مقام‌های جمهوری اسلامی همراه شده است.
با وجود ثبت هفته وحدت در تقویم مناسبت‌های رسمی در جمهوری اسلامی٬ کماکان شماری از سخنرانان در برخی حسینیه‌ها و هیات‌های مذهبی علیه اهل سنت موضع‌گیری‌هایی می‌کنند.
«مرد در امور زناشویی ولایت دارد»
مصطفی کرمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ساختار نظام خانواده در اسلام نیز گفته «در نظام خانواده اسلامی مرد ولایت دارد و خروج زن از منزل بستگی به اجازه شوهر دارد.»
کرمی همچنین افزوده «مسائل زنانشویی چیزهایی هستند که مرد در آن ولایت دارد. وقتی از زن درخواستی کرد و امر و نهی کرد، امر و نهی‌اش در نظام شرعی ما موضوعیت دارد.»