-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۲۶, شنبه

ظهور مضحک جمال عبدالناصر دوم

امریکا میگوید؛ پوتین ندارد درمصر حکومت تعیین کند.

آمریکا، نسبت به اظهارات رئیس جمهور روسیه درخصوص انتخابات ریاست جمهوری آینده مصر هشدار داده و تأکید کرد که انتخاب رئیس جمهور آینده مصر هیچ ارتباطی به ولادیمیر پوتین ندارد.

به گزارش تلویزیون العربیه، ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از اظهارات بوتین نسبت به انتخابات مصر گفت: " ما از هیچ نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری مصر حمایت نمی کنیم. با صراحت معتقدم که آمریکا یا پوتین هیچ اختیاری ندارند که درخصوص کسی که بر مصر حکومت خواهد کرد، تصمیمی بگیرند. ملت مصر در این باره تصمیم گیرنده هستند".

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این سخنان را در پاسخ به موضع واشنگتن درخصوص حمایت صریح رئیس جمهور روسیه از کاندیداتوری عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، بیان کرد.

هارف در کنفرانس خبری روزانه خود تأکید کرد:"ما نمی توانیم از نامزدی یک نفر حمایت کنیم، در حقیقت این موضوع به هیچ کسی در خارج از مصر ربطی ندارد".

بنا به گزارش تلویزیون روسیه، پوتین در خطاب به السیسی که به مسکو سفر کرده است، گفت: "من می دانم که شما تصمیم به نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری مصر را اتخاذ کرده اید. این تصمیم بسیار مسئولانه ای است. برای شما از جانب خودم و ملت روسیه موفقیت آرزو می کنم".

این در حالی است که ژنرال عبدالفتاح السیسی هنوز نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام نکرده است.

ژنرال عبدالفتاح السیسی با نبیل فهمی وزیر امور خارجه مصر روز چهارشنبه به مسکو سفر کردند. دو وزیر دفاع و خارجه مصر با همتایان خود در مسکو مقلاقات کرده و در باره از سرگیری روابط دوجانبه و همکاری های نظامی گفت وگو کردند.