-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۲۰, یکشنبه

خزانه داری آمريکا: ایران به القاعده در سوریه کمک می کند

اتحاد سپاه پاسداران با تندرو های سنی مذهب

روزنامه آمریکایی وال استريت ژورنال، در شماره روز پنجشنبه به از وزارت خزانه داری آمريکا نوشت، ایران  به شبکه تروریستی القاعده در سوريه کمک می کند.

به نوشته این روزنامه دولت اوباما رژيم تهران را متهم کرده که فعاليت شبه نظاميان اسلامگرا در سوريه را تسهيل کرده و به اعضای ارشد القاعده اجازه داده است تا از خاک ايران دست به عمليات تروریستی بزنند.

به نوشته وال استريت ژورنال،مقامات آمريکايی سپاه پاسداران را متهم به تبانی با شبه نظاميان سنی  تندرو وابسته به القاعده کرده اند. دولت های غربی و برخی کشورهای عربی معتقدند سپاه پاسداران از جریانات اسلامی تندرو برای تقويت رژیم بشار اسد استفاده می کند.

گفتنی است که وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه سه عضو ارشد سپاه قدس شاخه برونمرزی سپاه پاسداران را به خاطر حمايت از طالبان در افغانستان مورد تحريم قرار داد. این نهاد آمريکایی همچنین يک عضو ارشد ازبک وابسته به القاعده به نام "جعفر الازبکی" را به خاطر استفاده از ايران برای انتقال شبه نظاميانش به سوريه تحريم کرد.

در همین حال  وزارت دارایی آمریکا علاوه بر اعضایی از سپاه شماری دیگر از افراد و شرکت‌های طرف معامله با ایران را مورد تحریم قرار داده است.

دفتر روابط خارجی وزارت دارایی با انتشار اطلاعیه‌ای گفته است که این اشخاص و شرکت‌ها تحریم‌‌های وضع شده علیه ایران را زیر پا گذاشته‌اند.

این وزارتخانه گفته است آنها به برنامه هسته‌ای و موشکی ایران و گسترش فعالیت‌های تروریستی کمک رسانده‌اند.

سايت تابناک که از منابع نزدیک به جمهوری اسلامی ایران است، طی گزارشی خبر گنجاندن نام شماری از فرماندهان سپاه قدس در ليست تحریم های آمریکا به دلیل همکاری با القاعده، را تایید نموده و آن را عجيب توصيف کرده است.