-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اسفند ۲, جمعه

واشنگتن تایمز: درافغانستان هیچ گاه دموکراسی وجود نداشته است.

جنگ افغانستان اشتباه بوده است. 

روزنامه واشنگتن تایمز در مقاله در باره رهایی زندانیان بگرام تبصره کرده که امریکا آنها را خطرناک و مسوول حملات بر افراد ملکی می داند.

واشنگتن تایمز می نویسد: حکومت افغانستان با رهایی تروریستان و یا قاتلان امریکاییان از زندان بگرام، به آن عساکر و اتباع امریکا جفا کرد که در دفاع از افغانستان در مقابل تروریستان و طالبان جان های شان را قربانی کردند.

به نوشته روزنامه این اقدام حکومت افغانستان به آن عده امریکایی ها جفا است که در جنگ با این زندانیان دست و پا و یا اعضای بدن شان را از دست داده و به مشکلات روانی روبرو شدند.

نویسندهء مقاله واشنگتن تایمز می گوید، از تراژیدی جنگ افغانستان حداقل باید این درس را آموخت، که در کشوری که هیچ زمانی دیمکراسی وجود نداشت، فکر برقراری دیموکراسی و مردم سالاری را باید برای همیشه از سر بیرون کرد.

نویسندهء مقاله در مورد اعلان خروج نیروهای بین المللی از افغانستان می گوید: زمانی که بارک اوباما رییس جمهور امریکا خروج نیروها را از افغانستان اعلان کرد، حامد کرزی رییس جمهور افغانستان نیز فکر کرد که حمایت امریکا از افغانستان موقت بود و طالبان شاید پس از خروج نیروها مدت زیادی در منطقه فعالیت کنند.

واشنگتن تایمز می نویسد، به همین دلیل رییس جمهور کرزی مناسب دانست تا در کنار دشمنان امریکا بی ایستد و تعداد از تروریستان را رها کند.

نویسنده می گوید: پس از جنگ جهانی دوم ما جاپان و آلمان غرب را اشغال کردیم و در آنجا کسانی را به قدرت نرساندیم که منافع خود را بر ما مناسب بدانند و در برابر ما دو رویی اختیار کنند.