-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ خرداد ۲, جمعه

40 سپاه ایران در سوریه کشته شدند.

پای ایران در خندق سوریه فرو تر می رود.
سازمان مجاهدین خلق ایران گزارش کرد:
طبق گزارشات رسیده از جبهه های شمالی و بلندیهای تشلما در لاذقیه، در درگیریهای که در این منطقه رخ داد حداقل 40تن از نیروهای سپاه پاسداران و شبه نظامیان شیعی وابسته به آنها به هلاکت رسیدند. 
رزمندگان جبهه شام اعلام کردند، این مزدوران قصد پیشروی در این جبهه را داشتند که در کمین رزمندگان گرفتار شدند و متحمل ضربات جدی شدند. همچنین رزمندگان از اطراف، مراکز نیروهای اسد را زیر آتش سنگین گرفتند و مواضع خود را در این منطقه مستحکمتر کردند. 
بعد از آرامش نسبی در مناطق شمال که در هفته های گذشته شاهد آن بودیم، مجدداً درگیریها در بلندیهای تشلما و خصوصاً اطراف برج استراتژیک 45 از سر گرفته شده است. رزمندگان بارها یورش نیروهای اسد را که قصد پیشروی به سمت شهر کسب را داشتند خنثی کردند. 
اتاق عملیات رزمندگان اعلام کرد، 40تن از مزدورانی که قصد داشتند مواضع خود را در بلندیها ی تشالما جلو بکشند، در کمین افتادند و به هلاکت رسیدند. 
در ادامه این گزارش همچنین آمده است، این مزدوران در اطراف برج 45 تحرکاتی داشتند که با آتش سنگین رزمندگان و سقوط خمپاره بر مواضعشان متحمل خسارات مالی شدند و تعدادی از ادوات نظامی آنان منهدم شد 
به تلافی این شکستها، نظام اسد 6 بار اقدام به آتش زدن جنگلهای این منطقه با پرتاب بشکه های انفجاری کرده است، این تجاوزات تا شهر کسبkasab و مناطق کرد نشین نیز ادامه داشته است و بارها این مناطق مورد حملات هوایی قرار گرفته اند که خوشبختانه تا به حال هیچ گونه خسارات جانی به ساکنان گزارش نشده است.