-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ خرداد ۸, پنجشنبه

طعنه ی واشنگتن پست به بارک اوباما

اقدامات اوباما در همه کشور ها، همه یکسان و ناگوار بوده اند.

 
روزنامه واشنگتن پست درشماره ی امروز خود به پلان خروج قوای امریکا از افغانستان پرداخته و زیر این عنوان که "رییس جمهور اوباما به عقب نشینی خود از افغانستان ادامه میدهد" طعنه زنان می نویسد:

در اعمال رییس جمهور اوباما نمی توان تناقض سراغ کرد.

او پس از پیروزی در انتخابات سال 2008 همه عساکرامریکایی را از عراق خارج ساخت.

پس از اینکه در بر انداختن رژیم مستبد قذافی در لیبیا کمک کرد تاکید نمود که هیچ عسکر امریکایی در این کشور باقی نخواهد ماند، از بحران سوریه جزء بلاغت لفظی خود را پیهم دور نگهداشت و روز سه شنبه وعده نمود که همه عساکر امریکایی را تا پایان سال 2016 از افغانستان خارج می سازد.

روزنامه می نویسد که اگر اقدامات سابق رییس جمهور اوباما درست ثابت می شد تصمیم اخیر وی در باره افغانستان هم شاید قابل درک می بود.

ولی به نوشته روزنامه دیده می شود که اقدامات او همه یکسان و ناگوار بوده اند. عراق بار دیگر به تقریباً جنگ داخلی مواجه شد و شبکه القاعده مناطق را که زمانی عساکر امریکایی برای رهایی آن کشته شدند دو باره تصرف کرده اند.

القاعده در سوریه برای خود مناطق امن دریافته و لیبیا با اختلافات میان اسلامگرایان، غیر مذهبی ها، اردو، و گروهای دیگر که برای تصرف این کشور باهم می جنگند تکه تکه شده است.