-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ اردیبهشت ۲۸, یکشنبه

چشمان فیدل

اعجوبه ی نا ترس انقلاب امریکای لاتین، دنیا راهنوز زیر ذره بین دارد.


وزیر امور خارجه روسیه در یک برنامه تلویزیونی در رابطه با ملاقات اخیر خود با رهبر پیشین کوبا در سفر به آن کشور گفت: فیدل کاسترو 88 ساله پیگیر تمام اتفاقاتی است که در سراسر دنیا در حال رخ دادن است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه اش با سرگئی بریلیوف در کانال یک تلویزیون روسیه گفت: البته فیدل کاسترو، رهبر پیشین کوبا از نظر جسمانی ضعیف تر شده است اما شما باید چشمانش را می دیدید. در چشمانش قاطعیت و سرزندگی مشخص بود. چشمان وی برق می زد. او هر اتفاقی را که در هر جایی از دنیا بیفتد مو به مو پیگیری می کند؛ رخدادهای کریمه، اوکراین، حتی از کشف باکتری ای توسط دانشمندان که به کاهش دمای زمین کمک می کند، با خبر است.
وزیر امور خارجه روسیه افزود: کاسترو همچنین قضاوت های ماهرانه ای درباره اکتشافات گاز و چگونگی تاثیر آن در صنعت انرژی جهان دارد.
وی اظهار داشت: او 88 سال سن دارد و از جراحت های عمیقی رنج می برد. او کسی است که قطعا در حال حاضر در بهترین شرایط جسمانی اش قرار ندارد.