-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ خرداد ۷, چهارشنبه

رهبر آبخازیا فراری شد.

جنگ غرب با روسیه: صحنه برای اجرای سناریوی «جنگ سرد» جدید، پس از قطعه قطعه کردن اکرائین، این بار منطقه ی ساحلی ابخازیا متصل به محور گرجستان انتخاب شده است.

 معترضان مخالف دولت آبخازیا با حمله شبانه به ساختمان ریاست جمهوری، رهبر این منطقه جدایی طلب گرجستان را فراری دادند و وی این اقدام را کودتای نافرجام خواند.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری اینترفاکس به نقل از الکساندر آنکواب، رهبر آبخازیا گزارش داد: این کودتای مسلحانه نافرجام بود.
آبخازیا که تنها از سوی روسیه به عنوان کشور به رسمیت شناخته می شود، در سواحل دریای سیاه است و پایتختش سوخومی است. اینترفاکس گزارش داد که گروه های اپوزیسیون ساختمان ریاست جمهوری را در حمله شبانه خود تحت کنترل درآوردند و حدود هزار معترض آنکواب را وادار به فرار کردند.
رائول خادجیمبا، رهبر اپوزیسیون منطقه جدایی طلب آبخازیا به جمعیت معترضان گفت که هم اکنون شورای هماهنگی رهبری این "جمهوری" را به دست گرفته است.
رهبر آبخازیا در اظهاراتی تلویزیونی گفت: من آبخازیا را ترک نکرده ام و هنوز هستم. نیروهای امنیتی هنوز به کشور وفادارند و درصدد انجام اقداماتی برای برقراری ثبات هستند.
رئیس جمهوری آبخازیا تاکید کرد که در تلاش برای رفع این مشکل است که خسارت جبران ناپذیری به این "کشور" وارد می آورد.
وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی Abaza-TV گفت: من کشور را ترک نکرده ام و به لحاظ قضایی این اقدام کودتایی برای به دست گیری قدرت به طریق نظامی بوده است و هم اکنون فرصتی برای بازگرداندن شرایط به اول از طریق راه های حقوقی وجود دارد.
وی افزود: ما با اعضای شورای امنیت گزینه های مختلفی را برای بهبود اوضاع بررسی کردیم. هدف و منظور اقدامات من و همکارانم یکی بوده است و آن تغییر شرایطی است که خسارت های جبران ناپذیری به کشور وارد می کند.
رئیس جمهوری آبخازیا همچنین گفت که اواخر روز سه شنبه با نمایندگان اپوزیسیون مذاکره کرده است.
وی گفت: ما درباره مسائل مختلفی گفت وگو کردیم و برخی می گفتند که من باید استعفا دهم و بعد از آن گفتند که تمام کابینه باید استعفا دهد. مذاکرات بارها متوقف شد. بعد از آنکه ما از آن ها فرصت خواستیم که جزئیات را بررسی کنیم آن ها مذاکره را رها کردند و پیش حامیان خود که در ساختمان ریاست جمهوری بودند، بازگشتند و بعد از آن تسخیر ساختمان آغاز شد.