-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ اردیبهشت ۳۰, سه‌شنبه

روایت دختر مرسی از پیشنهاد ارتش به پدرش

سرنوشت سیاسی نا معلوم مصر- مهم ترین کشور افریقای شمالی

دختر رئیس جمهور معزول مصر، مدعی شد که پدرش پیش از عزل از این منصب، از قبول پیشنهادهای مالی و سیاسی ارتشیان در برابر "استعفا"، خودداری کرده است.

به گزارش العالم، دختر محمد مرسی رئیس جمهوری معزول مصر گفت: عبدالفتاح سیسی وزیر سابق دفاع مصر و برخی از فرماندهان ارتش، کمی پیش از عزل پدرم به وی پیشنهاد کرده بودند که در قبال پناهنده شدن به هر کشور دلخواه خود، دریافت مبالغ مالی و دیگر امتیازات، استعفا دهد ولی پدرم پیشنهاد آنها را نپذیرفت.

شیما مرسی در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت: شما (فرماندهان ارتش مصر) به پدرم پیشنهاد دادید که در قبال پناهندگی به هر کشور دلخواه خود به همراه خانواده و دریافت امتیازاتی مانند مبالغ مالی استعفانامه خود را بنویسد، ولی پدرم این پیشنهاد را رد کرد.

شیما این سخنان را در واکنش به اظهارات اخیر عبدالفتاح سیسی بیان کرده است.

سیسی که هم اکنون نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر است، در مصاحبه ای که شبکه های ماهواره ای دریم، الحیات و النهار آن را پخش کردند، گفته بود: من و فرماندهان ارتش روز 26 ژوئن 2013 برای شنیدن راه حل های بحران سیاسی مصر در سالن کنفرانس های منطقه نصر در شرق قاهره حاضر شدیم تا سخنرانی محمد مرسی را بشنویم، ولی شنیدیم که مرسی فقط طرفدارانش را مخاطب قرار داد.

سیسی در پاسخ به پرسشی درباره تأمین امنیت فرماندهان حاضر در سالن کنفرانس ها گفت: برنامه ای برای تأمین امنیت فرماندهانی که در سالن کنفرانس ها حاضر بودند، آماده شده بود و هیچ نگرانی از این بابت وجود نداشت. مرسی و اخوان المسلمین هیچگاه قادر نبودند که آسیبی به مردم برسانند. چه کسی می تواند امنیت فرماندهان را به خطر بیندازد؟! مرسی حتی از صدای هواپیما هم می ترسد.

یادآور می شود، ارتش مصر در پی اعتراضات گسترده مخالفان محمد مرسی سرانجام روز 3 جولای 2013 (12 تیر 92) مرسی را از منصب ریاست جمهوری مصر عزل کرد. وی از آن زمان در بازداشت به سر می برد و چند بار برای محاکمه در برابر دادگاه حاضر شده است.