-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ خرداد ۷, چهارشنبه

وزیر دفاع روسیه به ایران دعوت شد!

ایران و روسیه بیشتر از گذشته با هم گره می خورند.

به گزارش پیک نت، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع دولت روحانی که برای شرکت در سومین نشست امنیتی به مسکو رفته بود، پس از دیدار و مذاکره با "سرگپی شایگو" وزیر دفاع روسیه در حاشیه این نشست گفت:
تاکید روسای جمهوری ایران و روسیه بر توسعه هر چه بیشتر روابط، وظیفه سنگینی را بر دوش وزارت‌خانه‌های دفاع دو کشور قرار داده است.
در نشست امروز درباره علل و اسباب انقلاب‌های رنگی در کشورهای مختلف مطالبی را بیان کردم که دغدغه ای برای ثبات و امنیت جهانی است، واقعیت این است که آمریکا درهر جایی از دنیا که کشوری برای استقلال خود تلاش کند مشکل آفرینی می کند. البته این رویکرد ناشی از خصلت امپریالیستی امریکا است که می‌خواهد برتری جویی خود را در همه جا تحمیل کند.
من از وزیر دفاع روسیه برای سفر به ایران دعوت کردم و امیدوارم این سفر بتواند روابط دوجانبه را تقویت کند.
سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه نیز گفت: دیدار روسای جمهور ایران و روسیه در چین و تاکید آنها برضرورت تلاش برای گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور زمینه تحقق بیشتر همکاری دفاعی ایران و روسیه را فراهم ساخت.
 خواستار تحقق این مهم در حوزه همکاری های دفاعی شد و پیشنهاد داد که دراین دیدار همکاری‌های دوجانبه بررسی شود زیرا که روابط دو کشور همواره اهمیت ویژه ای داشته است.