-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ تیر ۸, یکشنبه

گردهمايي عظيم ايرانيان و حاميان مقاومت ايران از 69 كشور جهان در پاريس- ويلپنت

مریم رجوی: از روز اول، عراق به دلیل موقعیت ژئوپلیتیک ویژه اش، مهم ترین طعمه ولایت فقیه برای صدور ارتجاع و تروریسم بود.

تا ساعاتي ديگر گردهمايي عظيم ايرانيان و حاميان مقاومت ايران از 69 كشور در  پنج قاره جهان در سالن ويلپنت در پاريس آغاز مي شود. سخنران ويژه اين برنامه مريم رجوي رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران است. بيش از 600 شخصيت سياسي ، قانونگزار، حقوقدان، با تمايلات مختلف سياسي ش از اقصي نقاط جهان براي شركت در اين گردهمايي و همبستگي با مقاومت ايران وارد پاريس شده اند.
مريم رجوي، در اين گردهمايي در باره بحران عراق، دخالتهاي رژيم ملايان تأثير استراتژيك آن بر روند تحولات در ايران ، تحولات سوريه، همچنين آينده رژيم آخوندي صحبت خواهد كرد. خانم رجوي همراه با شخصيتهاي حاضر به راه حل برون رفت از بحران كنوني عراق خواهد پرداخت.
در اين ميتينگ كه يكسال بعد از روي كار آمدن آخوند روحاني، رئيس جمهور رژيم آخوندي برگزار مي شود، خانم رجوي به ارزيابي كارنامه او و تحقق وعده هايش در زمينه هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي به ويژه روند فاجعه بار سركوب سراسري و اعدام در داخل ايران و تداوم جنگ افروزيهاي رژيم در منطقه خواهد پرداخت. در آستانه ضرب الاجل توافقنامه اتمي، رجوي همچنين چالشهاي در پيش رو در مذاكرات 5+1 با رژيم ايران بر سر مهار پروژه اتمي ملايان ، و بن بست رژيم آخوندي به راه كار نهايي براي جلوگيري از دسترسي رژيم به بمب را مورد بررسي قرار خواهد داد. دهها تن از شخصيتهاي تراز اول سياسي همچنين سخنرانان ويژه يي از سوريه در اين گردهمايي به نمايندگي از سوي هيأتهاي بزرگ شركت كننده سخنراني خواهند كرد. شماري از شخصيتهاي برجسته بين المللي نيز با ارسال پيام با اين گردهمايي اعلام همبستگي كرده اند.
نمايندگان جوامع و انجمنهاي ايرانيان از جمله جوانان به نمايندگي از سوي بيش از 300 انجمن و جامعه در اين گردهمايي سخن خواهند گفت.
خاطره شهيدان راه آزادي ايران دراين برنامه گرامي داشته خواهد شد. پيام زندانيان سياسي از زندانهاي رژيم ملايان در حمايت از مقاومت ايران قرائت خواهد شد.
سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی «همه برای آزادی» -ویلپنت، پاریس
به نام خدا، به نام ایران، به نام آزادی، به نام مقاومت و ارتش آزادی، و به نام شهیدان و زندانیان سیاسی، زندانیان آرمان و ایستادگی. درود بر همهٴ شما که از پنج قارهٴ جهان در این جا حاضرید و سلام بر شما شخصیتها، سخنگویان و نمایندگان 69 کشور جهان که برای همبستگی با مردم و مقاومت ایران به این جا آمده اید. هم چنین، یاد مرد بزرگ عدالت و حقوق بشر، آقای موریس بوسکاور، شهردار فقید تاورنی را گرامی می داریم. سلام بر مجاهدین، از اشرف و سردار خیابانی تا صدیقه و ندا و غلامرضا خسروی، مشعلهای راهنما و قهرمانان راهگشای نبرد 33ساله با ارتجاع مذهبی. سلام بر ملتهای به پاخاسته سوریه و عراق و کارزار آنها برای آزادی و دموکراسی و علیه تروریسم و بنیادگرایی.
هم میهنان!
ما در لحظهٴ حساسی از تاریخ ایران و خاورمیانه هستیم؛ نقطه عطفی که از مهمتر ین واقعیت دوران کنونی تأثیر پذیرفته است. این واقعیت، فاز پایانی رژیم ولایت فقیه است.
انفجار خشم مردم عراق، اشغالگری ولایت فقیه بر این کشور را به لرزه انداخته و سرمایه گذاری یازده ساله آخوندها در عراق، برباد رفته است؛ آخوندهایی که می خواستند از سرکشیدن جام زهر اتمی طفره بروند، حالا زهر شکست در عراق، تمامی رژیمشان را فراگرفته است. از روز اول، عراق به دلیل موقعیت ژئوپلیتیک ویژه اش، مهم ترین طعمه ولایت فقیه برای صدور ارتجاع و تروریسم بود. جنگ هشت ساله خمینی با شعار «فتح قدس از طریق کربلا»، اشغال عراق و عتبات مقدسه را مد نظر داشت. در آن زمان، ارتش آزادیبخش ملی، با بیش از 100 رشته نبرد، و سرانجام، آزادسازی شهر مهران و آمادگی برای حرکت به سوی تهران، جام زهر آتش بس را به کام خمینی ریخت. جنگ خانمانسوز، متوقف شد؛ اما پانزده سال بعد، پس از حمله آمریکا به عراق، ولایت فقیه به آرزوی دیرینهٴ خود رسید. نیروی تروریستی قدس، با مزدبگیرانی که هشت سال پیش، اسامی 32هزار نفر از آنها را منتشر کردیم، بر مقدرات مردم عراق، مسلط شدند.
راستی همین امروز، قاسم سلیمانی سرکرده نیروی قدس و 200تن دیگر از سران سپاه جهل و جنایت در بغداد چه می کنند؟ از یک دهه پیش، میلیونها نفر از مردم عراق، در بیانیه های امضا شده تأکید کردند که آنها ابتدا با ”جنگ پنهان و اشغال اعلام نشده“ از طرف رژیم مواجه شدند و سپس با اشغال آشکار و حتی انفجار حرم مقدس در شهر سامرا. در همان زمان، 5 میلیون و 200هزار نفر از مردم عراق، خواستار خلع ید از رژیم ایران در کشورشان شدند. در دی ماه 84 احمدی نژاد گفت: «خداوند ثمرهٴ اشغال دو کشور همسایه (عراق و افغانستان) را در دامن ایران قرار داد». و در شهریور 86، علی لاریجانی اعلام کرد همهٴ کسانی که در عراق حاکمیت دارند، «حرف شنوی از ما دارند» و «از دوستان ما هستند…». این سند درخواست سلاح از نیروی تروریستی قدس، از سوی حزب حاکم در عراق در اردیبهشت سال 83 است. است.
شخصیتهای آمریکایی، اروپایی و عرب حاضر در این جا، در سالهای اخیر، بارها گفته اند که عراق در سینی طلایی به ملایان حاکم بر ایران تقدیم شده است؛ کشوری با یک حکومت دست نشانده و تحت امر ولی فقیه، با آزادیخواهان و روشنفکران سرکوب شده، با جامعه مسیحی منفجر شده، با قلع و قمع اهل تسنن، با بمب و ترور و انفجارهای روزانه و با 26 بار حمله به اشرف و لیبرتی و محاصره مرگبار، با شهیدان و مجروحان بسیار و با گروگانگیری و بازداشت دستجمعی. ژنرال اودیرنو در مرداد 86 گفت: 73 درصد تلفات نیروهای آمریکایی به خاطر حملات شبه نظامیان مزدور رژیم ایران است.
آری، اشتباه تاریخی دولت آمریکا این بود که رژیم ولایت فقیه را در عراق، بخشی از راه حل به حساب آورد و به حاکمیت مشترک با آن تن داد. متقابلاً رزمندگان آزادی ایران، که در جنگ در عراق، طرف متخاصم نبودند، به شدیدترین صورت، بمباران شدند. و سلاحهایشان ما به ازای حفاظت خیانت شده، ابتدا گردآوری و بعداً مصادره شد.
در این سالها، و مخصوصاً از بهمن سال 89، مردم عراق، صدها بار با شعار اخراج رژیم ایران، تظاهرات کردند. تحصن ها و تظاهرات مسالمت آمیز، بیش از یک سال در 6 استان عراق، ادامه یافت. مخالفت با سلطه رژیم ایران، به رویارویی اصلی در عراق تبدیل شد. قیام در موصل و سایر شهرها در عراق، قبل از همه بیت العنکبوت خامنه ای را غافلگیر کرد و سپاه پاسداران را لرزاند. رژیم، بیهوده سعی کرد با برچسب تروریسم و خلاصه کردن خیزشهای میلیونی در نیروهای افراطی، با قیام مردم عراق مقابله کند. در حالی که رهبران عشایر و مردم عراق، در هفته های اخیر بارها هر گونه افراطیگری و تروریسم و حمله و تعرض به غیرنظامیان را قویاً محکوم کرده اند. آنها تأکید کرده اند که خودشان با تروریسم و القاعده در عراق، در جنگ بوده اند و باز هم برای آن آماده اند. و به این بهانه نمی توان تروریسم حکومت مالکی و رژیم ایران را که مسبب این وضعیت است، دور زد و نادیده گرفت. امروز فارغ از هر تحلیل و نظری در مورد تحولات عراق، یک اجماع گسترده در عراق و در منطقه و در سطح بین المللی وجود دارد. همه می گویند وضعیت کنونی در این کشور، ناشی از انحصارطلبی و سرکوبگری مالکی است. بنابراین، راه حل یکی بیش نیست و آن هم، کنار گذاشتن مالکی است. راه حل، خلع ید از رژیم ایران است و تشکیل یک دولت دموکراتیک و فراگیر.
در همین جا تأکید می کنم که مذاکره با فاشیسم دینی و کمک خواستن از آن برای حل مسألهٴ عراق و مهار بحران، نتیجه یی جز فرو بردن مردم عراق در باتلاق کشتار و جنگ داخلی ندارد.
من یازده سال پیش گفتم که خطر سلطه رژیم آخوندها بر عراق، صد بار بیشتر از خطر اتمی است. و این اثبات شد. حالا زهر از دست دادن عراق برای آخوندها، صد بار کشنده تر از زهر اتمی است.
در این سالها مقاومت ایران، درست مثل روشنگری در موضوع اتمی، در خط مقدم روشنگری درباره دخالتها و جنایتهای رژیم آخوندها در عراق نیز بوده است. مقاومت ایران با پرداخت سنگین ترین بها در برابر دیو بنیادگرایی ایستاد و گفت: دشمن اصلی مردم ایران و تمام منطقه، رژیم ولایت فقیه است و باید سرنگون شود.
و درود بر قهرمانان این ایستادگی به ویژه 52 فاتح حماسه اشرف، و در رأس آنها، زنان والامقام زهره و گیتی، میترا و ژیلا و مریم و فاطمه که این گردهمایی با نام آنها پرافتخار شده است.
بگذارید در همین جا بر مسئولیت آمریکا و دبیرکل ملل متحد در قبال امنیت و حفاظت و سلامت مجاهدان زندانی در لیبرتی، تأکید کنم. ما بارها از آمریکا خواسته ایم ولو به طور موقت، مجاهدان لیبرتی را با هزینهٴ خود ما به آمریکا یا یک کشور اروپایی منتقل کند. این کار، عملی بوده و هست؛ هم چنان که آمریکا آن را در گذشته در کردستان عراق و در بالکان، انجام داده است.
تردیدی نیست که هیچ حمله یی به لیبرتی بدون دخالت و هماهنگی دولت عراق، امکانپذیر نیست. پس دولت آمریکا حداقل باید حکومت عراق را از هر گونه حمله و تعرض و محدودیت علیه مجاهدان لیبرتی، باز دارد. و آن را وادار کند که هفت گروگان اشرفی را آزاد کند. باید امنیت لیبرتی را تضمین کند و باید به محاصره ضدانسانی پایان دهد و حقوق پناهندگی مجاهدان لیبرتی تا نفر آخر باید تأمین شود. همچنین سازمان ملل باید به ویژه در شرایط کنونی عراق، یک واحد کلاه آبی در لیبرتی مستقر کند.
هموطنان، دوستان عزیز!
مرحله پایانی رژیم ولایت فقیه، خود را در پنج نشانهٴ بزرگ ظاهر می کند: آمادگی اجتماعی برای قیام و آزادی، شکاف فزاینده در رأس رژیم، عقب نشینی آخوندها از برنامه بمب سازی، فرو رفتن رژیم در دو جنگ کثیف در عراق و سوریه و مهمتر از همه، آمادگی مقاومتی که می تواند تحولات را به سوی سرنگونی دیکتاتوری دینی، و آزادی مردم و میهنش پیش ببرد. سال گذشته در نمایش انتخابات، خامنه ای در تحمیل کاندیدای مطلوبش، شکست خورد. او در وحشت از قیام مردم، به کاندیدای باند رقیب، تن داد. روی پنهان سکة وحشت اما، ترس از مقاومتی بود که 9ماه قبل از آن، لیست و راهبند تروریستی را که به رژیم اطمینان خاطر می داد، از سر راه برداشته بود.
بعد از روی کارآمدن آخوند روحانی که با شعار اعتدال به میدان آمده بود، پشتیبانان آنها فریاد کشیدند که راه برون رفت رژیم از بحران بزرگش پیدا شد. ما گفتیم به عکس، رژیم ولایت فقیه به مراتب ضعیف تر از قبل شده است. با این حال، بفرمایید این گوی و این میدان. ببینیم با آزادی و حقوق بشر، با برنامه تولید بمب هسته یی و با سیاست تجاوزکارانه در عراق و سوریه، چه می کنید.
حالا نگاه کنید که آخوند روحانی، مسیر هشت ساله خاتمی را فقط در هشت ماه طی کرده است:
-نه برای مردم ایران، رفاه اقتصادی و حقوق بشر آورده و نه برای رژیم، ثبات و استحکام. در عوض، سرکوب و اعدام به طرز بی سابقه یی افزایش یافته است.
-معادل بیش از نیمی از بودجه عمومی در دولت روحانی، صرف سرکوب و جنگ افروزی می شود. زیرا این رژیم از خطر اعتراض و خیزش مردم می هراسد.
-امروز، 67 درصد واحدهای صنعتی تعطیل شده، ارزش پول رسمی، 80 درصد سقوط کرده، سیستم بانکی، ورشکست شده، نظام کشاورزی ویران شده، نیمی از شهرهای کشور دچار کم آبی است، محیط زیست به فاجعه کشیده شده است. و چنان فقری جامعه را فراگرفته که بیشتر مردم، به یارانهٴ نقدی که در روز فقط 42سنت است، نیازمند شده اند.
آخوندهای حاکم، همه چیز را صرف سرکوب و جنگ افروزی و تروریسم کرده اند و این، علت اصلی تورم و فقر و گرسنگی مردم ایران است.
این روزها آخوند روحانی بیهوده می کوشد ساختار رژیم ضدتاریخی ولایت فقیه را با صدقه و سبد کالا حفظ کند! بحران اقتصادی کشور، راه حلی جز سرنگونی رژیم ولایت فقیه ندارد.
هم میهنان!
همهٴ شما می دانید که رژیم ولایت فقیه، پروژه اتمی را ضامن بقایش می دانست و می داند. پروژه یی که از سه دهه پیش، توسط مقاومت ایران فاش شده است. زیرا ما بارها اعلام کرده ایم که خواهان یک ایران غیراتمی بوده و هستیم. ما پیوسته خواهان عقب نشینی و زهر خوردن ملایان در این پروژه ضدایرانی بوده ایم. برنامه یی که به نوشته اکونومیست، بیش از 300میلیارد دلار خرج برداشته. یکی از وزرای احمدی نژاد اخیراً فاش کرد که این پروژه، سالانه بیش از 160میلیارد دلار به ایران ضرر می زند. راستی بدون افشاگریها و کارزار جهانی مقاومت، و بدون فشار و تحریم، آیا این رژیم تا همین اندازه هم واپس می نشست؟ روشن است که خیر. زیرا آخوندها، زبانی جز زبان قدرت و قاطعیت نمی فهمند و حالا که در تل
i اتمی افتاده اند، اگر فریبکاری و زمان خریدن ادامه پیدا کند، وضعیت بدتر می شود. حال آن که اگر نیش اتمی افعی کشیده شود، تعادل درونی رژیم به هم می خورد و راه قیامهای کمین کرده، باز می شود. یعنی در هر حال این رژیم، راه پس و پیش ندارد. حتی اگر همین امروز، به فرض محال، تمام تحریمها لغو شوند، باز هم نخواهید توانست اقتصاد در حال فروپاشی و این رژیم در حال احتضار را نجات دهید. در این جا از جانب مقاومت و مردم ایران به آقایان 5+1 هشدار می دهم که مبادا در وین و در ژنو، بر سر حقوق بشر مردم ایران، معامله کنید و به آنها امتیاز بدهید. رژیم آخوندها را وادار کنید تمامی برنامه بمب سازی اتمی و غنی سازی و آب سنگین را برچینند. آنها را وادار کنید تمامی قطعنامه های شورای امنیت و شورای حکام را اجرا کنند. این رژیم باید به پروتکل الحاقی و بازرسیهای بین المللی از تمام مراکز مشکوک، اعم از اتمی و نظامی، بدون قید و شرط تن بدهد.
هموطنان!
مهلکهٴ دیگر خامنه ای، فرو رفتن در جنگ با مردم سوریه است؛ جنگی با 200هزار کشته، جنگی با یازده میلیون آواره و جنگی که خامنه ای با خون و پول ایرانی در آن شریک شد، تا از سقوط دیکتاتور سوریه جلوگیری کند. ولایت فقیه، به گفته خودش، از عراق و سوریه و لبنان، به عنوان «عمق استراتژیکی» خود استفاده می کند. معنی آن این است که سوریه و عراق، دیوارهای حفاظتی این رژیم محسوب می شوند و اگر این جبهه ها فرو بریزد، آخوندها باید در تهران از خود دفاع کنند. و در آن جا به سرعت فرو می ریزند. ما بار دیگر جامعه جهانی را به حمایت از انقلاب و ارتش آزاد سوریه و ا ئتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه، فرا می خوانیم. درود بر مردم سوریه و شهیدان و قهرمانان پیشتاز آنها. حالا از تهران تا بغداد و دمشق، از بن بست اتمی تا بحران حقوق بشر و فروپاشی اقتصادی، مقولات و روندهای مهلک و زهرآگین، علیه رژیم ولایت فقیه، فعال شده و بر یکدیگر پیشی می گیرند. حالا اگر کسی در رسیدن فاشیسم دینی به فینال و سراشیب سرنگونی شک دارد، خوب است 5سال پیش و قیامهای سال 88 را در همین ایام به یاد بیاورد که رژیم به دروازهٴ سرنگونی رسید، اما به ما و مردم ما خیانت شد. بله ما می گوییم حکومت آخوندها به پایان کار خود رسیده است. ایران ما، تیول مرتجعان ضدایرانی و رژیم ولایت فقیه نیست! ایران ما، دور باطل خاتمی و احمدی نژاد و روحانی نیست! رژیم رکورد دار جهانی اعدام و بانکدار مرکزی تروریسم، باید سرنگون شود! این حکم تاریخ است! این حکم صد و بیست هزار شهید راه آزادی است! و این فریاد اجتماع امروز ماست که: فاشیسم دینی باید سرنگون شود!
هموطنان!
حقیقت این است که موتور محرک و نیروی اصلی سمت دهندهٴ اوضاع، کشاکش میان رژیم و آمریکا در پرونده اتمی یا جدال میان دو جناح حاکم رژیم نیست. نبرد اصلی، میان مردم و مقاومت ایران با رژیم ولایت فقیه بوده، هست و خواهد بود؛ مقاومتی که در دل زندانهای سیاسی، کانونهای شورش و اعتراض برپا می کند، در عراق و سراسر خاورمیانه، نیروهای دموکراتیک و ضدارتجاعی را به مقابله با بنیادگرایی و رژیم ولایت فقیه فرا می خواند. مقاومتی که آنتی تز تروریسم و صدور بنیادگرایی است.
مقاومتی که مجاهدان پاکبازش، 12سال است که در خط مقدم، در سخت ترین شرایط، پایداری تاریخی بی نظیری را ارائه کرده اند؛ با کارزارهای سترگ، از جمله اعتصاب غذای جانکاه 108 روزه که در کشورهای مختلف جهان، تکثیر و شعله ور شد؛ با طولانی ترین تحصن ها که بیش از 3سال است در ژنو ادامه دارد؛ با سلسله یی بی پایان از تظاهرات روزانه در 4 گوشهٴ جهان، و با یاران اشرف نشان و جوامع ایرانیان.
اینها به گویاترین صورت، توانایی و ظرفیت مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آنها را برای تغییر رژیم، نشان می دهد. به قول مسعود، مقاومتی که «صلح و امنیت و دموکراسی و حقوق بشر و ثبات و سازندگی و یک ایران غیراتمی را در این منطقه از جهان، پیشنهاد می کند». آری، مقاومتی که از کورهٴ گدازان انواع آزمایشها طی 33سال، با سربلندی عبور کرده، قطعاً می تواند به مقصد آزادی و حاکمیت مردم، دست یابد. بله، می توان و باید.
هموطنان!
رژیم آخوندی در داخل و خارج ایران، به توطئه ها و اقدامات گسترده علیه مجاهدین و مقاومت ایران دست می زند. از جمله با هزاران نوشته، صدها کتاب، دهها فیلم و سریال تلویزیونی و صدها نمایشگاه علیه مجاهدین. راستی اینها برای چیست؟ به خاطر این است که از محبوبیت و اثرگذاری همین مقاومت، می ترسند. با این همه، آخوندها مدعیند که این مقاومت در داخل ایران، پایگاهی ندارد! پاسخ ما این است: آزادی و امنیت اعضا و هواداران این مقاومت را تأمین کنید تا یک راهپیمایی در خیابانهای تهران برگزار کنند، آن وقت می بینید که چگونه سراپای رژیمتان را در می نوردند.
آخوندها می گویند: به درازا کشیدن عمر 35ساله رژیمشان، نشانهٴ قدرت آنهاست. پاسخ ما این است: اعدام و شکنجه را متوقف کنید. تا همه ببینند که این رژیم پوسیده حتی 35روز دوام نخواهد آورد.
بله، نقشه مسیر ما این است که اگر برای رسیدن به آزادی، باید از هفت خان سرکوب و زندان و شکنجه و تیرباران گذشت، اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت خان اتهام و شیطانسازی و خنجر و خیانت عبور کرد،
اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت خان هفتاد ابتلا و آزمایش گذشت، آری، آری، ما در نبرد آزادی، برای صدها هفت خان دیگر حاضر و آماده ایم!
هموطنان، حضار محترم!
امروز از شکستهای فاشیسم دینی و دستاوردهای مقاومت ایران صحبت کردیم. اما بزرگترین شکست رژیم در سال92، ناکامی در ضربه زدن به رهبر مقاومت بود. سال گذشته در همین جا، به دسیسه خامنه ای و تجسسهای کوبلر علیه مسعود اشاره کردم. به موازات آن، بسیج شیطانسازی و جاده صاف کردن برای حمله و جنایت بزرگ در اشرف، بالا گرفت.
سرکردگان رژیم گفتند که برای آنها حمله 10شهریور به اشرف، از عملیات مقابله با فروغ جاویدان، مهمتر بوده است. یک خائن را هم با نیروهای مالکی همراه کرده بودند تا آنها را هر چه سریعتر به مقر فرماندهی در اشرف راهنمایی کند. اما در دستیابی به هدف اصلی خود، شکست خوردند. البته سران رژیم بعد از حمله به اشرف، حقد و کین خود را نسبت به رهبر مقاومت افزایش دادند.
آخر آنچه مسعود بنیاد گذاشته، از شورای ملی مقاومت و ارتش آزادیبخش و مقابله با صدور تروریسم و بنیادگرایی تا انگشت گذاشتن بر پاشنه آشیل ژئوپولیتیکی این رژیم، همه جا سد راه رژیم ولایت فقیه است.
بله آن چه او بنیاد گذاشته، راه و رسم تسلیم ناپذیری است، آیین فدا و صداقت است و درس وفای به عهد است. به خاطر این آرمان و این نسل است که آخوندها از ترس سرنگونی، به خود می پیچند. زیرا نسل مسعود را به چشم می بینند که اراده کرده است به هر قیمت، آزادی مردم ایران را محقق کند.
هم میهنان عزیز!
از اجتماع بزرگمان امروز، به زندانیان سیاسی و خانواده های شجاع آنها درود می فرستیم؛ آنها که با مقاومت خود، رژیم ضدانسانی را با یک جام زهر دیگر در قلمرو حقوق بشر، روبه رو کرده اند.
حمله وحشیانهٴ رژیم به بند 350 زندان اوین، همان کانون شورشی اشرف350، وسیله یی برای ارعاب زندانیان سیاسی و جامعه ایران بود.
درود بر غلامرضا خسروی که خود را با سرخترین و ممنوع ترین نام، یعنی مجاهدین، معرفی نمود و در منتهای بی باکی به قلب ارتجاع شلیک کرد و این چنین آرمانش را جاودانه کرد. غلامرضا /گفت: «من هوادار سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران بوده و هستم»...
مردم ایران از قهرمانی او به خود بالیدند و جوانان از جسارت او درس آزادگی و پیکار گرفتند. زندانیان دلیر از غلامرضا تا دیگر زندانیان مجاهد و مبارز، زندانیان کرد و عرب و بلوچ و اهل سنت که این روزها در معرض اعدام و شهادت هستند، به خوبی اثبات کردند که مقاومتشان با دستهای بسته و در کنج زندانها عین نبرد و کارزار سرنگونی است. مبارزه یی که در آن، جلاد هر دم در مقابل عزم زندانی، به زانو در می آید. و تاریخ گواهی می دهد که تا چنین مبارزه یی هست، دیکتاتورها هرگز در امان نخواهند بود.
سلام بر شهیدان و سلام بر ایستادگان.
دوستان عزیز!
فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به همهٴ مسلمانان، به ویژه به مردم ایران، سوریه، عراق، فلسطین و افغانستان و مجاهدان زندانی در لیبرتی، تهنیت می گویم. باشد که فطر آزادی ملت ایران و ملتهای خاورمیانه، هرچه زودتر فرا برسد. با درود به شهیدان قیام مردم ایران، عموم هموطنانم را به مقاومت و قیام علیه رژیم ولایت فقیه، فرا می خوانم. فراخوان برای رهایی ایران اسیر، و ساختن یک میهن آزاد؛ یک جمهوری بر اساس جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد، لغو حکم اعدام و یک ایران غیراتمی...
آری
میهنی می سازیم
که در آن قانونی
برتر از خواسته مردم نیست
میهنی میسازیم
که در آن چوبهٴ دار،
نیست جز خاطره یی تلخ و فراموش شده
هیبت جراثقال
می دهد باز
ز سازندگی شهر پیام

میهنی میسازیم
که در آن لغو شده
حکم شوم اعدام... ..

مشق هر روزهٴ فرداها با خط درشت
در همه کوچه و برزن اینست:
نه به شلاق و شکنجه
نه به جراحی گلخند و تبسم
نه به سرکوبی مردم
نه به ویرانگری هسته یی و بمب اتم
قلب این خاک فقط کانون
انفجار شادی است
حق مفروض و مسلم تنها
همه جا آزادی است
میهنی می سازیم
«که در آن وسعت خورشید به اندازه چشمان سحرخیزان است»
نام این میهن آزاد شده
ایران است
نام این میهن آزاد شده
ایران است.