-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ تیر ۴, چهارشنبه

گفتگوی شیخ علی حاتم امیر عشایر دلیم با تلويزيون سی.ان.ان

شیخ علی حاتم، امیر عشایر دلیم، گفت: داعش تلاش می کند با انقلاب سنی ها موج سواری کند و از این انقلاب بهره برداری کند و ما این را نخواهیم پذیرفت. 

شیخ علی حاتم افزود:  این به سود ما نیست که با گروه های مختلف در جنگ باشیم. ما توان جنگیدن با همگان را نداریم. مشکل کنونی مالکی است. داعش دست به کشتار می زند. آنها یک طرح دارند. اما تمام شبه نظامیان شیعه نیز اکنون یونیفورم رسمی عراق را می پوشند و عراقیها را کشتار می کنند. همه اکنون روی داعش متمرکز شده اند. عشایر با داعش متحد نخواهند شد.
شیخ علی حاتم در ادامه این گفتگو به تلویزیون سی.ان.ان گفت: آمریکا نباید به عراق از پشت یک عدسی نگاه کند. یک انقلاب واقعی وجود دارد، یک اپوزیسیون واقعی وجود دارد. مالکی چهره خودش را بزک می کند. آمریکا باید به ما گوش بدهد. ما با کسی مسأله یی نداریم. ما فقط خواستار حق خود هستیم. ما حق زیستن در این سرزمین را داریم.
داعش دری را در عراق باز خواهد کرد که نمی توان آن را بست، ما به این اشراف داریم. شما نمی توانید داعش را بدون عشایر متوقف کنید. آمریکا نباید فکر کند که مالکی توان متوقف کردن داعش را دارد. خطر واقعی برای ما مالکی است. ما هر موقع خواستیم می توانیم از شر داعش خلاص شویم و مطمئن باشید که نبرد خواهیم کرد.