-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ تیر ۶, جمعه

با فرماندهی ژنرال "معاد"

وظیفه ارتش خلاصه شده
در دفاع از غرب و جنوب عراق 


پیک نت: ژنرال "معان" فرمانده دستگاه امنیتی عراق از دو هفته پیش دیگر از مسائل امنیتی سخن نمی گوید بلکه از "جبهه ها" می گوید. او در حالی که مسیری را بر روی نقشه نشان می دهد می گوید: "بزرگترین خطر در شمال نیست، بلکه در غرب و جنوب است. یعنی میان مزارع و کانال های استان بابل و در میان اراضی و نخلستان های انبار. ژنرال معان در مرکز فرماندهی ارتش عراق می گوید: داعش قصد داشت جنگ را به پایتخت بکشاند." (اشپیگل)
 اعراب سنی عراق نگران تسلط شیعیان بر کشور بودند و همین نگرانی زمینه پیشروی داعش را فراهم آورد. اگر دولت عراق برای جنگ با داعش به نیروی داوطلب شعیه متوسل شود شکاف فرقه ای در عراق تبدیل به جنگی مذهبی خواهد کرد.
فعلا یگانه وعده رسمی ایران سخنی است که رئیس جمهوری این کشور گفته و اعلام داشته ایران برای دفاع از زیارتگاه‌های شیعیان در عراق آماده است. در این سخن هیچ وعده ای برای شرکت نیروهای مسلح ایران در کنار ارتش عراق برای مقابله با داعش و یا حتی دفاع از شهرهای شیعه نشین عراق نیست، بلکه دفاع از اماکن مقدس شیعه است و این بیشتر یک هشدار به داعش است که به سمت این اماکن حرکت نکند.