-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ تیر ۴, چهارشنبه

نبرد بعدی در دروازه های بغداد است

جنگ درعراق، هولناک تر از آن است که با جهاد بشود مهارش کرد.

گزارشگر شبکه جهانی بی.بی.سی طی گزارشی از تحولات عراق گفت: موضوع اینجا فقط داعش نیست، بلکه عشایر گسترده سنی هستند. در استان الانبار یک شورش و قیام گسترده وجود دارد. آنها طی چند روز گذشته تمامی شهرهای این استان را تسخیر کرده اند.
وی افزود: آنها اکنون رفته رفته به سمت شمال غربی در اتوبان حرکت می کنند و در مسیرشان شهرهای بیشتری را به سوی بغداد تسخیر می کنند و به این وسیله نقاط را به هم وصل می کنند.
این گزارشگر افزود: شورشیان تا کنون شهرهای کلیدی در نزدیکی بغداد شامل فلوجه و بخشی از رمادی را در کنترل خود دارند. تا کنون آنها شهرهای میان راه از سوریه تا بغداد را تسخیر می کردند. حدیثه نیز در قلب این مسیر قرار دارد.
وی افزود: به این وسیله آنها یک مسیر لجستیک و پشتیبانی از سوریه... . را خواهند داشت و از این طریق برای تهاجم به غرب بغداد می توانند نیرو و تجهیزات بیشتری وارد کنند... . نبرد بعدی دروازه های بغداد خواهد بود.

این در حالیست که آخوند مکارم‌شیرازی، با صدور پیامی برای دفاع از دولت شیعه مالکی اعلام جهاد کرده و گفته است:
دفاع از تمامیت عراق مخصوصاً عتبات عالیات بر همه علاقه‌مندان به اسلام و اهل‌بیت(ع) به عنوان جهاد فی سبیل‌الله واجب است.