-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ تیر ۳, سه‌شنبه

غارت حشری کمپ اشرف وابسته به سازمان مجاهدین خلق ایران

دور تازه ای از مانور سپاه قدس در بغداد

تلويزيون عراقي التغيير گزارش داد «دولت عراق، در نگراني از پيشروي انقلابيون، سرقت اموال قرارگاه اشرف مربوط به مجاهدين خلق را شروع كرده‌اند  (اول تير1393). همزمان تلويزيون الحره عراق گزارش داد نيروهاي شبه نظامي «از استانهاي مركزي و جنوب عراق به قرارگاه عراق جديد (اشرف) در بخش العظيم آمده‌اند» و «شخصيتهاي ديني از استان كربلا براي ايراد سخنراني هايي براي رزمندگان به قرارگاه عراق جديد آمده‌اند». بنا به گزارشها نيروهاي 9بدر نيز از بصره به اشرف منتقل شده اند. تصاوير الحره نشان مي‌دهد ساختمانها و تأسيساتي كه ساكنان در طول 26سال با هزينه خود ساخته اند توسط اين نيروها اشغال شده است.
از سوي ديگر به گواهي اهالي و شهود عيني مأموران نخست وزيري عراق در حال سرقت گسترده اموال ساكنان در اشرف هستند. صدها خودروي آنها را از روز گذشته آماده بار زدن براي خروج از اشرف كرده اند. علاوه بر اين نيروهاي عراقي قفل انبارها را شكسته و برخي اقلام مانند وسايل حفاظت انفرادي (كلاه و جليقه حفاظتي و كارد سنگري)، كفش و پوتين، وسايل پزشكي و ... را بر تريلي ها بار زده اند تا از اشرف خارج كنند. هر يك از انبارها سه قفل دارد كه يكي متعلق به نيروهاي عراقي، يكي متعلق به يونامي و سومي متعلق به نماينده ساكنان است.
سرقت سيستماتيك و كلان اموال ساكنان اشرف توسط دولت عراق علاوه بر اينكه تعرض به اماكني است كه توسط ملل متحد قفل شده است، نقض آشكار توافق چهارجانبه (آمريكا، عراق، ملل متحد و ساكنان) در 16 اوت 2012 و همچنين نقض تعهدات مكرر آمريكا و ملل متحد به ساكنان از جمله طرح مشترك ملل متحد و آمريكا براي انتقال بقيه ساكنان اشرف به ليبرتي در 5سپتامبر 2013 و نامه 6سپتامبر خانم جونز دستيار وزير خارجه آمريكا به خانم رجوي در همين رابطه است. مقاومت ايران با توجه به نكات فوق خواستار اقدام فوري آمريكا و ملل متحد براي جلوگيري از سلب مالكيت از ساكنان و انتقال اموال آنان به مجاورت كمپ ليبرتي و قرار گرفتن آنها تحت نظر يونامي مي باشد.
دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
2 تير 1393(23 ژوئن 2014)