-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ شهریور ۹, یکشنبه

شب خونین اسلام‌آباد؛ 240 زخمی در منطقه قرمز

سرانجام بن‌بست سیاسی در اسلام‌آباد به خشونت کشیده شد و دست‌کم 240 نفر در درگیری میان پلیس و معترضان در اسلام‌آباد زخمی شدند. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دست‌کم 240 نفر در درگیری میان پلیس و معترضان در اسلام‌آباد زخمی شدند.
نیشن امروز گزارش داد: بن‌بست سیاسی در اسلام‌آباد شب گذشته به خشونت کشیده شد.
پس از اینکه مذاکرات میان دولت و حزب تحریک عوامی و حزب تحریک انصاف به نتیجه نرسید 25 هزار نفر به سمت خانه نخست‌وزیر راهپیمایی کرده و قصد داشتند با جرثقیل موانع امنیتی را از سر راه بردارند.
دولت که به مدت 17 روز خویشتن‌داری کرده بود به پلیس دستور داد تا معترضین را متوقف کند و منطقه قرمز در پایتخت تبدیل به یک میدان نبرد شد و پلیس به سمت مخالفان با گلوله‌های لاستیکی شلیک کرد.
به گزارش منابع آگاه، زنان و کودکان هم در میان زخمی‌ها بودند و حال 164 نفر از مجروحان وخیم است، 20 نیروی پلیس هم در میان مجروحان مشاهده شدند.
تظاهرات در بخش‌هایی از لاهور و بندر کراچی نیز صورت گرفته و معترضان جاده‌ها را مسدود کردند. پلیس تلاش کرد با استفاده از باطوم و گاز اشک‌آور تظاهر کنندگان را متفرق کند.
در این راستا، طاهر القادری عنوان کرد: تظاهرات ما مسالمت آمیز بود اما دولت خونریزی را آغاز کرد، به هدف خود نزدیک می‌شویم.
عمران خان نیز از مردم سراسر کشور خواست تا به این تظاهرات بپیوندند و گفت: مبارزه ما علیه دولت تا آخرین نفس ادامه دارد.
معترضان به رهبری «طاهر القادری» و «عمران خان» از 15 آگوست خارج از پارلمان تحصن کرده و خواستار استعفای نخست‌وزیر و اعلام تقلب در انتخابات گذشته شدند.
برخی کارشناسان عنوان می‌کنند که پس از درخواست دولت از ارتش برای مداخله، بحران کنونی ابعاد تازه‌ای یافته و احتمال یک کودتای نرم از سوی ارتش و افزایش تسلط این نهاد در کشور وجود دارد.