-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ شهریور ۲, یکشنبه

شلیک موشک از لبنان و سوریه به خاک اسرائیل

این رویداد پیام تازه ای از سوی ایران به اسرائیل دارد. ادامه ی این موشک زنی ها می تواند جغرافیای جنگ علیه اسرائیل را بسیار گسترده بسازد. 

ارتش اسرائیل روز یکشنبه 24-8-2014 اعلام کرد چند فروند موشک از خاک سوریه به طرف بلندی های جولان که در اشغال ارتش اسرئیل است، پرتاب شد.

 در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که حداقل پنج فروند موشک از خاک سوریه به طرف بخش های مختلفی از بلندی های جولان شلیک شده است. طبق بیانیه ارتش اسرائیل، این موشک ها در جاهای خالی از سکنه سقوط کرده است.

روز شنبه ارتش اسرائیل اعلام کرد، چند موشک از جنوب لبنان به داخل خاک اسرائیل، پرتاب شد. 

اسرائیل گفته است یکی از موشک های شلیک شده از خاک لبنان به شهر عکا در شمال اسرائیل اصابت کرده است. هیچ گروهی تاکنون مسئولیت پرتاب موشک ها به اسرائیل را به عهده نگرفته است.

رسانه های محلی  لبنانی گزارش دادند که موشک ها از منطقه غرب این کشور به سوی شمال اسرائیل پرتاب شده است.

اما خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که دو موشک از منطقه "القطيشيه" که بین 2 شهرک "علما الشعب" و "طیر حرفا" واقع شده، به سمت  شمال اسرائیل شلیک شده است.

طبق این گزارش، ارتش و نیروهای امنیتی این کشور برای شناسایی مسئولین این موشک پرانی، بلافاصله یک کمربند امنیتی در اطراف منطقه ایجاد کرده و به جستجوی منطقه پرداختند.

از سوی دیگر اسرائیل در پاسخ به شلیک چند موشک به الجلیل، جنوب لبنان را هدف آتش توپخانه خود قرار داد.

این در حالی است که درگیری ها میان اسرائیل و فلسطینیان در نوار غزه هنوز ادامه دارد.