-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ شهریور ۳, دوشنبه

عدم دعوت از روسیه به نشست ناتو در ولز

 به نقل از خبرگزاری نووستی: در نشست سپتامبر ناتو در ولز مسکو را به حساب نیاوردند


روزنامه کومرسانت روسیه امروز (دوشنبه) نوشت: مسکو در نشست سپتامبر سال جاری میلادی ناتو که قرار است در ولز انگلیس برگزار می شود، شرکت نمی کند چرا که دعوت نشده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری نووستی، این روزنامه از قول منابع دیپلماتیک روس نوشت: با توجه به شرایط کنونی مقام های شرکت کننده در نشست سپتامبر ناتو در ولز مسکو را به حساب نیاوردند اگرچه نمایندگان روسیه پیشتر در نشست های مشابه دعوتنامه دعوت کرده بودند.
منابع این روزنامه در مقر ناتو همچنین اعلام کردند، حضور روسیه در نشست آتی ناتو به نظر بدون دلیل می آید.
در نشست آتی ناتو قرار است رهبران بیش از 60 کشور جهان گردهم آمده و درباره مسائل اصلی نظیر روابط روسیه و ناتو و همچنین تقویت روابط با اوکراین و گسترش دفاع جمعی ائتلاف به گفت وگو بنشینند.
همچنین در این نشست بر پیشبرد راهکارهای شرکای ناتو با اعضای غیرعضو و همچنین مساله دوران پس از 2014 در ارتباط با حضور ناتو در دوران پس از جنگ سرد و آینده این ائتلاف پس از خروج نیروهای آمریکایی در افغانستان پس از پایان سال جاری میلادی تاکید خواهد شد.