-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ شهریور ۹, یکشنبه

افغانستان درحالت بی دولتی

خلاء قدرت را ممکن است انفجار های ناگهانی پر کند.

«سیدفاضل سنچارکی»، سخنگوی تیم اصلاحات و همگرایی در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری و رئیس جمهور افغانستان در نشست سران ناتو در «ولز» شرکت نمی‎کنند.
وی افزود: دیوید کامرون در تماسی تلفنی از هر 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان خواست که در نشست سران ناتو شرکت کنند اما عبدالله عبدالله کاندیدای ریاست جمهوری دعوت نخست وزیر انگلیس را رد کرده و گفته که هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری و همچنین «حامد کرزی» در این نشست شرکت نخواهند کرد.
سنچارکی در ادامه تصریح کرد: قرار است که یک مقام دولتی در نشست سران ناتو در ولز شرکت کند. اما از نظر حقوقی و مشروعیت سیاسی، اشتراک «یک مقام دولتی» درنشست بین المللی ویلز بی فایده است. درحال حاضر، کرزی درتلاش خروج از ارگ است اما جناح ها و میانجی های بین المللی به نحوی کوشش دارند تا کرزی در ارگ باقی بماند. درعرصه ی عملی، خلاء قدرت به وجود آمده است و هیچ کس نمی داند چه چیزی روی خواهد داد. 
قرار است تا یک هفته دیگر نشست سران ناتو در ولز انگلیس برگزار شود اما افغانستان تا کنون  هیچ نماینده‌ای برای شرکت در این نشست تعیین نکرده است.