-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ شهریور ۸, شنبه

جنگِ اکرائین وچانس طلایی ایران

دکترحسن روحانی به زودی به مسکو می رود.


وزیر امور خارجه جمهوری اسلام "محمد جواد ظریف" وارد مسکو شد و بلافاصله با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد. به گزاری خبرگزاری ایلنا، در این دیدار آخرین تحولات مهم منطقه‌ای و جهان مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
ظریف در نخستین مصاحبه خود با خبرنگاران گفت: دیدار من از مسکو در چارچوب رابطه تاریخی دو کشور، همسایگی و همچنین دور جدید روابط از آغاز دولت یازدهم انجام شده است. اهداف تعیین شده از سوی روسای جمهور دو کشور ایران و روسیه  برای تنظیم یک رابطه راهبردی (استراتژیک) نیز در این سفر دنبال می شود.
آماده ‌سازی زمینه دیدار نزدیک روسای جمهور دو کشور نیز در این سفر دنبال می شود.
لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز در مصاحبه خود بمناسبت سفر ظریف به مسکو سفر قریب الوقوع روحانی به روسیه به گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در دولت روحانی اشاره کرد و گفت، اهداف تعیین شده از سوی روسای جمهور دو کشور و آماده‌سازی دیدار روسای جمهور دو کشور در دیدار با وزیر امور خارجه ایران دنبال می شود.

مقابله با افراط‌ گرایی مذهبی در منطقه، بویژه سوریه و عراق، و مخاطرات آن برای منطقه و جهان، مسائل افغانستان نیز از موضوعات مورد مذاکره است.