-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ شهریور ۲, یکشنبه

سه گروه تروریستی ایران در عراق

تنها راه نجات عراق، فاصله گرفتن از رژيم ايران و پايان دادن به اعدام و ترور دوران مالكي مي باشد.ده روز پس از بركناري مالكي و در حالي كه جنگ و نا امني در عراق ادامه دارد، مردم عراق، منطقه و جهان با بي صبري در انتظار مشاهده علائمي هستند كه به دوران اعدام و شكنجه و ترور و حذف كه ويژه گي سالهاي حاكميت مالكي در عراق بود پايان داده شود.
گسترش دستجات تروريستي وابسته به ايران در عراق مانند گروه بدر، عصايب الحق، كتائب حزب الله و كشتار مردم بيگناه عراق بويژه اهل تسنن و به خدمت گرفتن اين دستجات جنايتكار در كشتار مردم سوريه، بيشترين زمينه را براي رشد جريانات تروريستي مانند القاعده و داعش فراهم كرد، جريانهايي كه خامنه اي، مالكي و اسد مستقيم و غير مستقيم آنها را در راستاي نابودي انقلاب مردمي در عراق و سوريه به كار گرفته اند.
صحنه نفرت بر انگيز سر بريدن خبرنگار آمريكايي، جيمز فولي توسط داعش در سوريه ، انزجار بين المللي را بر انگيخته است و ضرورت غلبه بر تروريزم با پايان دادن به نفوذ منحوس رژيم ايران در عراق و سوريه را مضاعف كرده است.
فراخوان اخير به جامعه بين المللي توسط آقاي هادي البحرا، رئيس ائتلاف ملي سوريه براي اقدام نظامي عليه داعش و اسد بايد جدي گرفته شود . او به درستي هشدار داد كه در فقدان چنين سياستي، افراطي گرايي و تروريزم در منطقه افزايش پيدا خواهد كرد، پديده شومي كه نقطه مركزي آن در تهران تحت حاكميت ملايان مي باشد. در ده روز گذشته اين حقيقت بخوبي اثبات شده كه اگر نخست وزير تعيين شده، آقاي حيدر العبادي بي اعتنا به خواستهاي رژيم ايران به تغييرات بنيادين روي بياورد، علاوه بر حمايت بين المللي و منطقه اي، در داخل عراق نيز يك اتحاد گسترده را شكل ميدهد كه وحدت و يك پارچكي عراق را بازسازي كرده و عراق را قادر خواهد ساخت تا با داعش مقابله كرده و آنرا خنثي سازد. دكتر اياد علاوي نخست وزير پيشين عراق در مصاحبه با الشرق الاوسط روز 18 اوت گفت متاسفانه موضوع عراق ”در بعضي پايتخت‌هاي ديگر تعيين‌تكليف مي‌شود.... منظورم ايران است..... ما آرزو داريم كه برادر العبادي از اين فرصت تاريخي و هم‌چنين از حمايت بين‌المللي از عراق استفاده كند و براي تضمين وحدت عراق و نجات آن از بحرانها تلاش كند و موقعيت‌هاي خود را در حزب‌الدعوه رها كرده و رئيسي براي دولت عراق باشد.... اگر وحدت عراق و خلاصي از بحرانهايش را تضمين كند و بر اين كشور بشكلي حكومت كند كه رئيس حكومت عراق و همه عراقي‌ها است و نه مسئولي در حزب‌الدعوه و برنامه اي ارائه دهد كه سلامت كشور را تضمين كند، ما با او خواهيم بود. اما اگر عكس اين باشد ما مخالف سمت گيريهاي او خواهيم بود”.
او روز 15 اوت به العربيه گفت: بايد ”همه نيروهاي عراقي بدون استثنا درپروسه سياسي شركت داشته باشند و تنها تروريستها و دزد ان اموال عمومي مستثني شوند... اگر شراكت واقعي نباشد درحاكميت انحصار طلبي خواهد شدو اين امري است كه عراق را به فاجعه يي بزرگتر ازفاجعه كنوني مي كشاند . ....” (العربيه 15 اوت)
هيات علماي مسلمين در عراق در نامه سرگشاده اي به تاريخ 17 اوت اعلام كرد اگر نخست وزير جديد ميخواهد تغييري ايجاد كند بايد بمباران و توپ باران غير نظاميان را متوقف كند، صدها هزار زنداني را آزاد كند، از فعاليت شبه نظاميان جلوگيري كند، به سياست حذف و در حاشيه قرار دادن مردم عراق پايان دهد، جنايتكاران را محاكمه و كوچ كردگان را به خانه هايشان باز گرداند.
شيخ علي حاتم سليمان يكي از برجسته ترين رهبران عشاير عراق 15 اوت گفت: ”ما آماده همكاري با اين دولت هستيم به شرط اينكه حقوق اهل سنت تضمين شود... در صدر اولويت هاي ما توقف فوري اتش باري، خروج شبه نظاميان و باصطلاح نيروهاي امنيتي و برگشت اوارگان است”. وي افزود ”درصورتيكه شما حقوق مارا بدهيد و واقعا تضمين وجودداشته باشد ، انوقت شما داعش را به خود ما سني ها واگذار كنيد.... نزديك شدن برخي از مردم به داعش به خاطر ظلم و ستم و استبداد مالكي است.... اگر نخست وزير جديد مي خواهد مسئله داعش حل شود بايد مقدمتا بيش از 30 گروه شبه نظامي شيعي كه دروزارتخانه هاي دفاع و كشور و امنيت ملي و اطلاعات نفوذ كرده اند كنار بگذارد..... خطر ناكتر از داعش كساني هستند كه لباس رسمي نظامي مي پوشند و داراي كارت شناسايي نظامي مي باشند و هركس را بخواهند مي كشند و هركس را كه بخواهند مي ربايند .... ما در مقابل مردممان متعهد شده ايم كه با تمام انواع تروريسم اعم از داعش و غير داعش بجنگيم ودرسال 2005 و 2006 امريكا هم نتوانست مانند عشاير با تروريسم بجنگد ، اما عشاير حاضر نيستند سوخت جنگي بشوند كه حقوق سني ها را غصب كند مانند كاري كه مالكي هنگام تحويل گيري بيداريها از امريكا كرد.....” (العربيه 15 اوت)
دكتر طه حمدون سخنگوي رسمي جنبش مردمي در عراق گفت: ”درخواستهاي ما دوقسمت است فوري مثل توقف بمباران هاي خودسرانه و انداختن بشكه هاي انفجاري و توقف عمليات پاكسازي طايفه گرايانه نيروهاي مسلح در ديالي و سامرا و انبار و بغداد و محقق كردن شروط 14 گانه كه ازابتدا تظاهر كنندگان براي آنها ازخانه بيرون آمدند....” اما ”اگر سناريو همان سناريوي قبلي باشد و مشاركت نيز يك مشاركت شكلي باشد هيچ كس آنرا نمي پذيرد ....درهر حال بدون اعطا ء حقوق عربهاي سني هيچ صلح و ثباتي ميسر نيست ” (الجزيره 15 اوت).
بنياد اروپايي آزادي عراق ( ايفا) بارديگر هشدار ميدهد بدون تغييرات ريشه يي در سياستهاي 8 سال اخير و ازبين بردن تمامي اثار مالكي و خلع يد از رژيم ايران، عراق به آرامش و امنيت نخواهد رسيد و بحرانهاي بسيار بزرگتري تمامي منطقه و جهان را تهديد ميكند.
استرون استيونسون
رئيس بنياد اروپايي آزادي عراق ( ايفا)
اطلاعيه مطبوعاتي بنياد اروپايي آزادي عراق

آقاي استرون استيونسون رئيس بنياد اروپايي آزادي عراق امروز فراخوان به اقدام فوري آمريكا و ملل متحد در قبال قتل عام اهل سنت عراق توسط مالكي و رژيم ايران دريك اطلاعيه مطبوعاتي داده است
اطلاعيه مطبوعاتي بنياد اروپايي آزادي عراق
تاريخ : 23 اوت 2014
فراخوان به اقدام فوري آمريكا و ملل متحد در قبال قتل عام اهل سنت عراق توسط مالكي و رژيم ايران
بنياد اروپايي آزادي عراق  حمله وحشيانه نيروهاي مالكي و ميليشياهاي تروريست وابسته به رژيم ايران به يك مسجد در ديالي و كشتن دست كم 70 نمازگزار بي دفاع را قويا محكوم ميكند و خواستار يك تحقيق فوري بين المللي و محاكمه و مجازات عاملان اين جنايت بزرگ عليه بشريت ميباشد.
بنا به گفته استاندار ديالي در اين حمله جنايتكارانه كه ظهر روز گذشته جمعه 22 اوت، در يك مسجد اهل تسنن در استان ديالي عراق صورت گرفت نيروهاي امنيتي نقش جدي داشتند و علاوه بر 70 كشته شمار زيادي مجروح شدندبه گزارش منابع خبري نيروهاي مالكي و شبه نظاميان تروريست پس از ارتكاب جنايت محل را محاصره كرده و مانع از كمك به مجروحان و تخليه كشته شدگان شدند.
اين بخشي از طرح جنايتكارانه مالكي و رژيم ايران و مزدورانش در عراق براي از بين بردن  اهل تسنن و براه انداختن يك جنگ مذهبي در اين كشور است. بر اساس سايت يونامي روز 20 اوت  «آقاي نيكولاي ملادنوف،نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل درعراق،نگراني عميق خودرانسبت به اقدامات خشونت‌آميزاخيرعليه اعضاي جامعه سني دراستان بصره ابرازداشت و گفت«دررگباري ازكشتارهاوآدم‌ربايي‌هاي هدفمنددست كم 19 مردسني كشته و 19تن ديگرمجروح شده‌اند».سكوت جامعه بين المللي وبويژه امريكا  و سازمان ملل در قبال كشتار اهل تسنن و بمباران مناطق سني نشين با بشكه هاي انفجاري از سوي مالكي و ميليشياهاي تروريست از يك سو رژيم ايران و مالكي را در ادامه و تشديد اين جنايات تشويق ميكند و از سوي ديگر زمينه را براي گسترش و تقويت گروههاي تروريستي مانند داعش فراهم ميكند. ما از جامعه بين المللي و بويژ ه سازمان ملل متحد ودولت  امريكا ميخواهيم كه فورا اين جنايت ضد بشري و قتل عام جمعي را بشدت محكوم كرده و و مانع ادامه كشتار مردم بيگناه توسط نيروهاي مالكي و توسط بشكه هاي انفجاري شوند.
استرون استيونسون
رئيس بنياد اروپايي آزادي عراق ( ايفا)