-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۳ شهریور ۸, شنبه

دختر صدام در سودای بازگشت به قدرت

جنرالان ارشد صدام مثل خلقی های افغانستان ( درزمان طالبان) ناگاه تغییر عقیده داده و به اسلام گرا های دو آتشه تبدیل شده اند.

پیشروی گروه تروریستی "دولت اسلامی" فرصت انتقام گیری را برای رغد فرزند ارشد صدام فراهم کرده است. او با ثروت ده ها میلیون دلاری به حمایت از "دولت اسلامی" برخاسته و در فکر بازگشت به قدرت است.
به گزارش ایسنا، رغد، دختر ارشد صدام مشتری سرشناس جواهرفروشی های بزرگ و مزون های سطح بالای شهر امان، پایتخت اردن است. این زن ۴۵ ساله که به داشتن تجملات شهره است، همچنین مشتری ثابت جراحان زیبایی در تبعیدگاهش در امان نیز به شمار می رود.
"اشپیگل آنلاین" در مقاله ای در توصیف رغد می نویسد، او چه در زندگی شخصی و چه در دنیای سیاست، همواره با ظاهری که از مدهای روز نشان دارد، حاضر است. دختر ارشد صدام زمانی پیرو ایدئولوژی حزب بعث بود: سکولار، مدرن و وطن پرست. حالا اما به نظر می رسد که او ناگهان تغییر عقیده داده است.
ماه ژوئن رغد در مصاحبه ای از پیشروی گروه "دولت اسلامی" در عراق ابراز خوشحالی کرد. این اظهار عقیده در حالی بود که رغد معمولا در زمینه سیاست به ندرت سخن می گوید، زیرا این درست همان شرطی است که خانواده سلطنتی اردن در ازای اعطای اقامت به او برایش قائل شده اند.
در سال ۲۰۰۷ پلیس بین الملل (اینترپل) قرار بازداشت رغد را به دلیل حمایت وی از قیام علیه آمریکایی ها صادر کرد. دولت اردن اما از تحویل او به آمریکا سرباز زد.
به نوشته اشپیگل آنلاین، رغد حالا دیگر به حمایت مالی از گروه های تندروی اسلامی دست زده و به شدت از سیاستمداران خاورمیانه انتقاد می کند.
به نوشته گزارشگر اشپیگل، وضعیت کنونی در عراق لحظه انتقام گیری را برای پیروان حزب سرنگون شده بعث فراهم کرده است. افسران عالی رتبه ی رژیم بعث که با سقوط صدام همه چیزشان را از دست داده بودند، حالا به حقوق گیران گروه تروریستی "دولت اسلامی" تبدیل شده اند و بازگشت شان به عرصه قدرت را جشن می گیرند.
یکی از نظامیان عراقی در گفتگویی با روزنامه "نیویورک تایمز" از تماس های تلفنی پی درپی حرف زده بود که از سوی یکی از ژنرال های ارتش صدام دریافت می کرده است.
نظامی یادشده در ادامه به روزنامه آمریکایی گفته بود که این ژنرال در آخرین تماس تلفنی اش به وی اطلاع داده بود که حالا در جبهه "دولت اسلامی" می جنگد و تهدید کرده بود: «صبر کن ، به زودی به سراغ شما می آییم و قطعه قطعه تان می کنیم.»
گزارشگر "اشپیگل آنلاین" رغد را فرصت شناس خوبی توصیف می کند که مانند پدرش شیفته قدرت است. او حتی یک بار شوهرش را، زمانی که فهمید وی قصد سرنگون کردن صدام را دارد، لو داد.
در سال ۱۹۹۶ رغد از شوهرش جدا شد و پس از آن صدام مردی را که تا آن زمان دامادش بود، به جوخه اعدام سپرد.
دختر ارشد صدام در تمام این سال ها به دنبال فرصتی برای انتقام گیری و پا گذاشتن در جای پای پدر بوده است. او حتی به محض سقوط پدرش از قدرت، ادعای جانشینی وی را مطرح کرد. رغد مدعی شد که به عنوان فرزند بزرگ خانواده، میراث سیاسی حق وی است و نه براداران ناتنی یا نوه های پسری.
پس از اعدام صدام او تلاش کرد تصویری متفاوت از پدر خود ارائه دهد.
در صفحه فیس بوکی که گفته می شود متعلق به رغد است، هر روز عکسی از آلبوم خانوادگی صدام منتشر می شود؛ عکس هایی که تصویری متفاوت از صدام که به عشرت طلبی معروف بود، نشان می دهند. او در این عکس ها به جای لیوان ویسکی، یا قرآن به دست گرفته یا لباس حج به تن دارد.
صدام در این عکس ها عنوانی تازه گرفته است: "شهید امت اسلام"!