-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ خرداد ۸, جمعه

پس از 15 سال معاش خوری و «مشارکت»!!

محمد علم «ایزد یار» معاون مجلس سنا: امریکا افغانستان را به مکان خطرناک تبدیل کرده است.
هنوز اولِ عشق است
سفر دنباله دارد.

اطلاعات روز: محمد علم ایزدیار، معاون اول مجلس سنا دیروز در جلسه عمومی مجلس سنا در واکنش به گفته‌‌های اوباما، گفت امریکا افغانستان را به مکان خطرناک تبدیل کرده است.
بارک اوباما در مراسم یاد بود از قربانیان نیروهای امریکایی در افغانستان گفته بود که تا هنوز افغانستان یک محل خطرناک است. این کشور هزار سرباز خود را در افغانستان تا سطح محدود برای به دفاع از سفارت این کشور در کابل، کاهش خواهد داد.

آقای ایزدیار در واکنش به این اظهارات گفت: «باور من این است که “امریکا” افغانستان را به این حالت تبدیل کرده‌ است، متأسفانه “جامعه‌ی جهانی” برای آوردن صلح و ثبات در افغانستان صداقت ندارد».
آقای ایزدیار افزود که آمریکا بخاطر حفظ منافع و سیاست‌های کلان خود افغانستان را در حالت جنگ نگاه داشته است و ادعا کرد امریکا دیروز طالبان را به وجود آورد، اما امروز داعش را و فردا ممکن یک گروه دیگر را به وجود بیاورد تا زمینه‌ی حضور آن‌ها در افغانستان فراهم شود. او گفت «به همین دلیل، باور من این است که جامعه‌ی بین‌المللی و در رأس آن ایالات متحده‌ی امریکا متأسفانه در مبارزه با تروریزم صداقت ندارند و اگر داشته باشند راه کوتاه است؛ یعنی فشار لازم را بالای منابع، مراجع و حلقاتی که از تروریزم و طالبان حمایت می‌کنند، وارد بنمایند. این‌گونه مسئله‌ی افغانستان حل می‌شود».
معاون اول مجلس سنا افزود، ما امیداوریم که جامعه‌ی جهانی با تجربه‌ای که در طول چند سال گذشته از سیاست‌های غیرشفاف شان داشته‌اند، به این باور برسند که در روند مبارزه با تروریزم صداقت به خرج دهند تا در افغانستان، منطقه و جهان وضعیت بهترشود.
هم‌چنان نثار حارث، عضو دیگر مجلس سنا نیز به اظهارات آقای اوباما واکنش نشان داد و گفت: «افغانستان مکانی خطرناکی نبود، نیست و هیچ گاهی هم نخواهد بود؛ اما از زمانی‌که نیروهای امریکایی به عنوان فرشته‌های صلح و به منظور از بین بردن مخالفان دولت افغانستان، طالبان و القاعده وارد افغانستان شدند تاکنون هیچ کدام این اهداف تحقق نیافته و حال اسنادی نشان می‌دهد که اسامه بن لادن هم کشته نشده است».
او تأکید کرد که مقام‌های امریکایی نباید در مقابل افغانستان چنین غیرمسئولانه اظهار نظر کنند.