-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ خرداد ۸, جمعه

فتوای امریکا: طالب، شورشی، وداعش تروریست است.

پی جی میدیا


نشریه پی جی میدیا می نویسد 5 رهبر طالبان که با عسکر اسیر امریکایی بو برگدال تبادله شده و از زندان گوانتانامو رها گردیدند، در چند روز دیگر نظارت یکساله بر آنان در قطر خاتمه پیدا می کند.

به نوشته نشریه در امریکا این ترس وجود دارد که این افراد بازهم می توانند تهدید ایجاد کنند. از سوی دیگر امریکا هم همیشه تاکید کرده است که با تروریستان معامله نمی کند.

نشریه می افزاید همانطوری که در داخل افغانستان گروه طالبان و گروه دولت اسلامی داعش آشتی نکرده و در بسیار مناطق درگیر می باشند، در امریکا هم در مورد آنها نظر مختلف وجود دارد. امریکا تصدیق نمی کند که طالبان یک گروه تروریستی می باشد.

نشریه بطور مثال سخنان سخنگوی قصر سفید ایریک شولتس را اقباس آورده است که در ماه جنوری در پاسخ به این سوال که چرا محبوسان با طالبان تبادله می شوند و با داعش این عمل صورت نمی گیرد گفت: طالبان یک گروه شورشی مسلح می باشد و گروه دولت اسلامی یک گروه تروریستی هست و ما با تروریستان معامله نداریم. شولتس افزود سیاست امریکا اینست که به سازمانهای تروریستی جزیه و غرامت نمی دهد، اما به گفته او طالبان یک گروه شورشی مسلح می باشد.