-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۷, چهارشنبه

ذبح شرعی دردنمارک ممنوع شد.

اشاره: کشتن بی رحمانه با قمه و شمشیر همراه با جاری ساختن جویه های خون، بسیاری از کودکان خانواده ها را از خوردن گوشت متنفر کرده و نوعی ترس روانی برای آن ها ایجاد کرده است.

به گزارش سایت ایندیپندنت، از این پس کشتارگاه‌های سراسر دانمارک باید پیش از ذبح حیوانات آن‌ها را بی‌حس کنند.
دن یورگنسن، وزیر کشاورزی و مواد غذایی دانمارک دوشنبه ۲۷ ژوئیه، در مصاحبه‌ای با شبکه دو تلویزیون دانمارک گفت: «حقوق حیوانات بر دین ارجحیت دارد.»
پس از تصویب این قانون، فعالان و نهاد‌های مسلمان و یهودی دانمارک به این قانون اعتراض کردند. پیشتر گروه‌های مذهبی اسلامی و یهودی به دلیل «رعایت قوانین مذهبی و شریعت» از رعایت قوانین حقوق حیوانات و ذبح آن‌ها معاف شده بودند.
این قانون که در فوریه ۲۰۱۴ مطرح شد، هفته گذشته به تصویب رسید و از دوشنبه در دانمارک به اجرا درآمد.
فوریه سال گذشته، ذبح یک زرافه در ملأ عام در باغ وحشی در دانمارک و دادن گوشت آن به یک شیر اعتراضات بسیاری را در پی داشت. اجرای این قانون چند روز پس از این رخداد مطرح شد.
روحانیون یهودی در واکنش به اجرای این قانون، آن را «یهودی ستیزانه» و «مداخله آشکار به آزادی مذهب» برشمردند.
مسلمانان تنها گوشتی را می‌خورند که ذبح آن اسلامی و به اصطلاح «حلال» باشد و یهودیان بر اساس احکام دینی خود به جز گوشت مشروع یا «کوشر» نمی‌توانند گوشت دیگری تناول کنند و در هر دو آئین مذهبی، حیوان باید در زمان ذبح زنده و هوشیار باشد.