-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ تیر ۳۰, سه‌شنبه

اتمام حجت ایران در برابر غرب

وزیر دفاع ایران تأکید کرد: آمریکایی ها باید بدانند دیگر ارباب دنیا نیستند و کسی آنها را در این موضع به رسمیت نمی شناسد.به گزارش فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی در خصوص توافق هسته ای، اظهار داشت: این توافق نتیجه مقاومت و رشادت ملت ایران، تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی و صلابت تیم مذاکره کننده هسته ای بود، که موجب پذیرش موضع عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران از طرف قدرت های بزرگ جهانی شد و گام نخست در مسیر حل و فصل مسائل هسته ای جمهوری اسلامی ایران است که اجرای آن مستلزم رعایت کامل خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و جلب اعتماد ملت ایران توسط 1 + 5 و نهادهای بین المللی ذیربط است.
 دهقان با بیان اینکه مذاکرات صورت گرفته صرفاً روی موضوع هسته ای بوده است، گفت: مسائل گذشته PPI با آژانس توافق شده و ما براساس آن اقدام خواهیم کرد و قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه در دکترین دفاعی ما جایی برای سلاح های غیرمتعارف وجود ندارد و ما تولید، نگهداری و کاربرد آن را حرام شرعی می دانیم، افزود: تاکنون آمریکایی ها بایستی متوجه این معنا شده باشند که عوامل قدرت دفاعی و ملی بر اینگونه تجهیزات و سلاح ها استوار نیست و ما برای تسلیح و تجهیز نیروهای مسلح کشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی گیریم و متناسب با تهدیدات نیروهای مسلح خود را تجهیز می کنیم.
دهقان تصریح کرد: مسایل مربوط به موشک ها نیز، هیچگاه در دستور کار مذاکرات هسته ای نبوده و نظام برنامه های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می گذارد.
سردار دهقان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اینکه آمریکایی ها اقدام به رجز خوانی کرده اند و تصور می کنند توانسته اند چیزی را بر ملت ایرانی تحمیل کنند ناشی از شناخت نادرست آنان از ملت ایران است.
وزیر دفاع تأکید کرد: آمریکایی ها باید بدانند دیگر ارباب دنیا نیستند و کسی آنها را در این موضع به رسمیت نمی شناسد.
دهقان در ادامه گفت: فراموشکاری رئیس جمهور، مشاورین و مقامات مسئول قبلی و فعلی آمریکا در رابطه با میزان تأثیر تهدیدات و اقدامات آنها بر روی اراده، مقاومت و ایستادگی ملت ایران حقیقتاً موجب تعجب است و این چیزی نیست جز قدرت و نفوذ لابی صهیونیستی بر ارکان تصمیم سازی و تصمیم گیری آمریکا که در آن تنها منافع و امنیت اسراییل مورد توجه است نه منافع مردم آمریکا که با مالیات آنان هزینه خواسته ها و امیال رژیم صهیونیستی تامین می گردد.
وزیر دفاع با اشاره به آزمایش های هسته ای اخیر آمریکا همزمان با مذاکرات 1+5 با ایران گفت: این اقدامات دلالت بر عدم پایبندی آنها به صلح و امنیت جهانی است و به همین علت است که ملت ها و دولتهای مستقل نمی توانند هیچگاه به آمریکا اعتماد کنند.
وزیر دفاع در پایان تصریح کرد: امروز که اراده سیاسی ملت ایران در مجامع و افکار عمومی جهانی دال بر عدم ورود به تولید سلاح هسته ای آشکار و به اثبات رسیده است. خلع سلاح هسته ای در سطح منطقه و جهانی که هدف اصلی NPT بوده، بایستی به عنوان عامل اصلی حفظ و توسعه ثبات و امنیت در اولویت اقدامات جهانی قرار گیرد و آمریکا در رأس این مسئله قرار دارد.