-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۶, سه‌شنبه

بشاراسد: غرب با تروریزم کاری ندارد!

روسیه، چین، ایران و حزب الله لبنان در کنار سوریه ماندند!  

شبکه خبری المیادین، تازه ترین سخنرانی بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه را روز گذشته منتشر کرد. این سخنرانی در جمع مسوولان و اعضای سازمان‌های مردمی و سندیکاهای شغلی سوریه ایراد شده و ترجمه فارسی ان توسط خبرگزاری ایسنا منتشر شده است.

جنگ یا جنگنده‌های ائتلاف نمی‌توانند به آن پایان دهند. مبارزه با تروریسم با احترام به خواسته مردم و ادای حقوق آنها ممکن است. به رغم پیچیدگی اوضاع سوریه نقاب از چهره خیلی‌ها افتاد و دیدارها و گفت‌وگوهایی برای بهانه‌ تراشی از سوی کسانی که علیه سوریه دشمنی کردند صورت گرفت تا با این کار وقت ‌کشی کنند. ملت ما هرگز در دام‌هایی که دشمنان سوریه با تروریسم برایشان ایجاد کرده بودند نیفتادند و این مساله ناامیدی آنها را در شکستن اراده و عزم ملت سوریه در جنگی بی‌سابقه در تاریخ افزایش داد.
در سال‌های گذشته این منطقه بود که تروریست به غرب می ‌فرستاد و حالا غرب است که به منطقه تروریست اعزام می‌کند. تروریسم هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و نه جنگ و نه حملات هوایی ائتلاف نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، بر هیچ‌کس پوشیده و پنهان نیست که استعمار از اساس و پایه‌های تروریسم است و مبارزه با تروریسم به سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی بستگی دارد و جنگ نظامی آخرین ابزار برای جنگ با تروریسم است و نمی‌تواند جای سیاست‌هایی را که عامل نمو تروریسم هستند را بگیرد. تعامل غرب با تروریسم همچنان تکذیب آن است و زمانی که این مساله گریبانگیر خودشان می‌شود از آن به عنوان تروریسم و زمانی که برای ما خطرآفرین می‌شود به عنوان آزادی و انقلاب یاد می‌کنند!
غرب امروز نمی‌خواهد که تروریسم را از بین ببرد. چیزی که غرب انجام می‌دهد در حقیقت کنترل تروریسم است نه نابودی آن.
کشورهای عضو گروه بریکس و دیگر کشورها موضعی واقعی در قبال سوریه اتخاذ کردند و ایران در پایداری ملت سوریه نقشی اساسی داشت. ما درباره طرح‌هایی که روسیه برای مذاکره پیشنهاد داد همواره برخورد مثبت داشته‌ایم چرا که حفظ جان مردم سوریه از هر چیزی برایمان بااهمیت ‌تر است و از هر فرصتی که حتی کمترین امیدی به جلوگیری از کشتار مردم داشته باشد، استفاده می‌کنیم. روسیه و چین دیوار امنیتی سوریه و دژ دفاعی سوریه در شورای امنیت بودند. ما با هر مذاکره سیاسی موافقیم حتی اگر تاثیر کمی در حل بحران سوریه داشته باشد.
ما خواهان مذاکرات سوری- سوری بدون دخالت خارجی هستیم..
ایران کشوری برادر برای سوریه است و در طول چند سال گذشته تجربیات نظامی را در اختیار سوریه قرار داد. همچنین برادران ما در مقاومت لبنان نیز در کنار ما جنگیدند و همه آنچه در وسعشان بود با فدا کردن جان خود انجام دادند.
بافت اجتماعی سوریه حتی در مناطقی که تحت اشغال تروریست‌ها است، حامی دولت است.
برای پیروزی و عقب راندن تروریسم نیاز به نیروی انسانی است و به همین خاطر نیروهایی از مقاومت لبنان و دیگر همپیمانانمان به ما کمک می‌کنند و ارتش سوریه از حمایت‌های نظامی ایران برخوردار است. اخیرا طرحی برای عفو عمومی برخی زندانیان سوری صادر شد که طرح خوبی بود و به پیشنهاد خود زندانی‌ها صادر شد تا بعد از آزادی به ارتش سوریه بپیوندند و این کار هم محقق شد. به دشمنان و رسانه‌های متخاصم می‌گویم که ارتش سوریه از هم نپاشیده است و ملت سوریه به ارتش می‌پیوندند و ما به روند خود در تحقق پیروزی‌ها ادامه می‌دهیم.
ما در دو جبهه نظامی و رسانه‌ای مورد حمله واقع شده‌ایم. آنها می‌گویند سوریه تقسیم شده است. اما باید بدانند تقسیم یک کشور تنها با تقسیم جغرافیایی ممکن نیست تا زمانی که یک ملت تقسیم نشود یک کشور تجزیه نخواهد شد. همه به خوبی شاهد هستیم که ملت سوریه برخلاف ادعای رسانه‌های غربی طائفه‌گرایی و تفرقه را به شدت رد کرده و می‌کند و دیده‌ایم که از مناطق تحت کنترل تروریست‌ها به مناطق تحت اداره دولت سوریه وارد می‌شوند. دولت سوریه یقینا بدون پشتوانه ملت نمی‌توانست پایدار بماند.
جنگ با تروریسم و اوضاع جاری و نیز تحریم‌های ظالمانه علیه سوریه یقینا بر اقتصاد کشور تاثیر گذاشته است. اما ما بدترین شرایط اقتصادی خود را پشت سر گذاشتیم و اوضاع اقتصادی در حال بهبود است. صادرات به جریان افتاده و برخی واحدهای صنعتی کار خود را شروع کرده اند.
پس از انتخابات 2009 یک مسئول غربی به سوریه آمد و به من گفت که از ایران دست بکشم چرا که نظام این کشور ظرف چند ماه آینده سقوط خواهد کرد! اما من به این مسئول که باید او را احمق بنامم و حماقت‌هایش هنوز هم ادامه دارد گفتم شما از اوضاع منطقه اطلاع کافی ندارید. دخالت خارجی یقیناعامل اصلی شعله‌ور شدن آتش جنگ در سوریه است اما عامل داخلی اصلی‌ترین راه برای خاموش کردن این آتش است. پیروزی در این جنگ پیروزی یک گروه بر گروه دیگر نیست بلکه پیروزی همه ملت سوریه و پیروزی بر تروریسم است.