-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۹, جمعه

جنگ قدرت بین طالبان پس از مرگ ملاعمر

گاردین


روزنامه « گاردین» صفحه اول خود را به گزارشی با عنوان «جنگ قدرت بین اعضای طالبان پس از مرگ ملاعمر» به این موضوع اختصاص داد.

این روزنامه در گزارش خود نوشت: مرگ ملاعمر نگرانی پیرامون سرنوشت مذاکرات صلح را افزایش داد.

گاردین با اشاره به اظهار نظر برخی تحلیل‌گران مبنی بر این که مرگ ملاعمر می‌تواند راه را برای برخی فرماندهان طالبان که از مذاکرات صلح حمایت می‌کنند باز کند، نوشت: این در حالی است که برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که طالبان در حال حاضر آسیب‌پذیر شده‌اند.

گاردین در ادامه گزارش خود به اظهارات «برهان عثمان» یک تحلیلگر سیاسی مقیم کابل و تردید وی نسبت به صداقت و درستی اخبار مربوط به مرگ ملاعمر پرداخت و نوشت: این موضوع می‌تواند روند تصمیم‌گیری در خصوص مذاکرات صلح را تضعیف سازد.

این روزنامه همچنین با اشاره به پیام ویدیویی «ایمن الظواهری» رهبر القاعده در سال 2014 که بار دیگر بر وفاداری خود به ملاعمر تاکید کرد، نوشت: اگر خبر مرگ رهبر طالبان درست باشد، می‌توان گفت که الظواهری یا از مرگ ملاعمر بی‌اطلاع بوده و یا تمایلی به فاش کردن این موضوع نداشته است.