-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۸, پنجشنبه

آغاز رقابت بین کابل و داعش برسر طالبان

چند دسته گی بین طالبان این احتمال را قوی می کند که نیمی به کابل ونیمی دیگر به داعش ملحق شوند.


به گزارش الجزیره، شورای فرماندهی طالبان امروز ملا اختر منصور را به عنوان جانشین ملا عمر برگزید. این در حالیست که یک منبع عربی می گوید: مرگ ملا عمر به معنی فروپاشی طالبان و بيعت اعضای آن با داعش است.

روزنامه رای الیوم چاپ لندن نوشته است: بعد از مرگ ملا عمر گروه طالبان متلاشی می شود و اعضای آن به داعش ملحق خواهند شد.

این منبع نوشت: مرگ ملا عمر، ‌ضربه سنگینی به گروه طالبان در این برهه حساس خواهد زد، چون آمریکائیها در صدد خروج از افغانستان هستند. مرگ او به این خاطر ضربه سنگینی به طالبان محسوب می شود که او تنها فردی بود که توانست اتحاد طالبان را حفظ کند.

این روزنامه نوشت: مرگ ملا عمر در صورتی که صحت داشته باشد، منجر به از هم گسستگی این گروه و بروز اختلاف در میان اعضای این گروه خواهد شد به ویژه که اختلافها در میان آنها بر سر مشروعیت مذاکرات مسالمت آمیز با دولت افغانستان اوج گرفته است.

این منبع نوشت: این احتمال زیاد است که با مرگ ملاعمر بسیاری از طرفدران طالبان و سرکردگان میدانی این گروه با داعش بیعت کنند و به صفوف این گروه در جبهه های مختلف ملحق شوند.