-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۶, جمعه

جنگ هند- پاکستان/ 47 کشته وزخمیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد به نقل از دیلی پاکستان،بر اثر تیراندازی بی‌هدف نیروهای مرزی هند و پاکستان که از امروز «جمعه» صبح با شدت بیشتری آغاز شد 7 نفر کشته و بیش از 40 نفر زخمی شدند.

گزارش ها نشان می‌دهد روستاهای مرزی نزدیک شهر سیالکوت امروز در چند نوبت هدف قرار گرفته که بر اثر آن 7 شهروند پاکستانی کشته و تعداد زیادی از جمله 8 کودک و 12 زن زخمی شدند.

تازه‌ترین گزارش‌ها از ادامه درگیری‌های مرزی خبر می‌دهد که بر اثر آن تا کنون 40 شهروند پاکستانی زخمی شده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد ظرف چند ماه گذشته درگیری‌های مرزی بین هند و پاکستان افزایش پیدا کرده و نیروهای مرزی 2 طرف با سلاح سنگین روستاها را در خط کنترل کشمیر هدف قرار دادند که خساراتی نیز به منازل مسکونی وارد کرد.

با اینکه در دسامبر سال 2013، پاکستان و هند برای آتش‌بس و عمل به قرارداد سال 2003 توافق کرده بودند اما نیروهای مرزی دو کشور از آن زمان تاکنون بارها این قرارداد آتش‌بس را نقض کرده‌اند.

درگیری مرزی بین دو کشور در حالی صورت می‌گیرد چندی پیش نواز شریف نخست وزیر پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهای با نارندرا مودی همتای هندی خود ملاقات و بر ادامه گفت‌وگوهای صلح تأکید کرد و مشاوران امنیت ملی دو کشور نیز قرار است برای ادامه این مذاکرات با یکدیگر ملاقات کنند.

نخست وزیران پاکستان و هند قرار است تا 2 ماه دیگر و در ادامه مذاکرات صلح در نیویورک با یکدیگر ملاقات کنند.