-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۲۰, سه‌شنبه

زنی که ازجهنم پیام آورده بود.

زنی امریکایی ضد زن، چرا به طالبان کمپاین می کرد؟
روایتی گزنده از دیدار رابن رافایل در دیدار با شادروان احمد شاه مسعود


رابین رافایل Robin Raphel، به نماینده گی از امریکا، به مسعود شهید، پیشنهاد پيوستن به طالبان را میدهد.
مسعود شهید، رافایل را به جاسوسی به پاکستان متهم می کند.
حکومت مجاهدین با گذشت زمان، زیر فشار بیشتر جنگی طالبان و تروریزم منطقه قرار می گرفت. خانم "Robin Raphel" رابین رافایل، معاون وزارت خارجه امریکا در امور جنوب آسیا و آسیای میانه و نماینده خاص آن کشور در امور پاکستان و افغاانستان مشغول انجام مذاکرات بود.
طی مذاکراتی در تخت استالف، پس از چند ساعت گفتگو، خانم رافایل به مسعود شهید پیشنهاد پيوستن به طالبان را می نماید، شهید مسعود در حالیکه به شدت این موضوع را رد می
نماید، با کمک ترجمانی داکتر لفرایی وزیر امور خارجه وقت مجاهدین، خطاب به رافایل میگوید که صحبت شما بیشتر به نماینده گی پاکستان می باشد تا امریکا. داکتر لفرایی نیز ابتدا به رسم دیپلوماسی اندکی تامل می نماید، آمر صاحب فورآ متوجه می شود و تاکید می نماید تا عبارت را دقیقآ به رافایل ترجمه نماید.خانم رافایل همین که ترجمه عبارت را میشنود، به یکباره گی تکان میخورد و رنگش می پرد و با اظهار تردید سکوت می نماید. 

امروز پس از گذشت بیست سال از این گفتگو، خانم رافایل به جرم جاسوسی به پاکستان تحت پیگرد حکومت فدرال امریکا قرار می گیرد. خانه و دفترش به اتهام انتقال اطلاعات محرم به پاکستان مورد تلاشی و تحقیقات جدی FBI قرار میگرد، از کارش سبکدوش و مصئونیتش لغو می گردد، هرچند تاهنوز تحقیقات ادامه دارد و به جرم خیانت ملی بازداشت نشده است.
خانم رافایل قرار گزارشات مطبوعات امریکا از حامیان سرسخت و تزلزل ناپذیر و همکار پروپاقرص و کمپاینر قدرتمند طالبان و امریکا بشمار می رود. 
چگونه نماینده خاص حکومت امریکا مورد استفاده استخبارات پاکستان قرار می گیرد، در این روزها مضمون داغ مطبوعات امریکایی می باشد.
برملا شدن این حقیقت تلخ، شمۀ از تاریخ روزگاران ملت ما را می سازد که در گرداب چه بازی های خطرناک استخباراتی، هر روز قربانی بیشتر می دهد. وقتی ایالات متحده امریکا از شناخت مامور خودش و ماموریت خطرناک وی نمی تواند جلوگیری نماید، طبیعتآ حکومت ما فرسنگ ها دور می باشد. 
اشتباه پروژۀ روند موجود صلح حکومت با طالبان و پاکستان و در مقابل شدت گرفتن حملات آنان و صدها قربانی دیگر، می رساند که رافایل های زیادی در درون دستگاه دولت و اسخبارات منطقه وجود دارند که همه روزه برای کشور و مردم ما فاجعه می آفرینند.
بر گرفته از صفحه احمد ولي مسعود