-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۱۹, دوشنبه

دولت کابل: ارسال پیام جنگ طلبانه از پاکستان

جنگی که گسترده تر می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کابل، بعد از حملاتی که در چهار روز اخیر به کشته شدن دست کم 56 نفر در کابل منجر شد، رئیس جمهور افغانستان روز دوشنبه پاکستان را به ارسال پیام جنگ طلبانه متهم کرد.

اشرف غنی از آغاز دوره ریاست جمهوری خود در ماه سپتامبر نزدیکی با اسلام آباد را به منظور تلاش برای پایان دادن به مناقشه با شورشیان طالبان در پیش گرفته است. این شورش بعد از سقوط رژیم طالبان در سال 2001 شروع شد.

اشرف غنی در کنفرانسی خبری و چند ساعت بعد از حمله جدید طالبان در کابل با پنج کشته، از پاکستان به شدت انتقاد کرد.

به عقیده رئیس جمهور افغانستان، حملات کابل ثابت کرد که پاکستان همچنان اردوگاه های آموزشی عوامل انتحاری و ساخت بمب را در خاک خود جای داده است.

اشرف غنی در این هشدار مستقیم به نواز شریف نخست وزیر پاکستان اعلام کرد در صورتی که کشته شدن مردم ما ادامه پیدا کند روابط ما با پاکستان بی معنی خواهد بود .

وی گفت: در صورتی که کشتار شاه شهید (انفجاری که پنجشنبه شب به کشته شدن 15 نفر در کابل منجر شد) در اسلام آباد روی می داد و عوامل آن در افغانستان بودند دولت پاکستان چه کار می کرد؟

پاکستان که در دهه 90 از طالبان حمایت می کرد به دست روی دست گذاشتن درباره شورش طالبان متهم است هر چند این اتهام را رد می کند.