-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۷, شنبه

متن سرتیفکیت اردوی ملی در وال استریت ژورنال

افغانستان به نماینده گی از تمام منطقه می جنگد.


روزنامه وال ستریت ژورنال به توانایی نیرو های امنیتی افغان و چالش ها در برابر آنها توجه کرده است.

روزنامه در آغاز می نویسد: فصل جنگ های امسال در افغانستان، نخستین باری بود که نیرو های امنیتی افغان بیشترین مسوولیت های جنگ در برابر طالبان را خود به دوش کشیدند.

به نوشته وال ستریت ژورنال، طالبان در برخی مناطق دور افتاده پیشرفت های داشته اند و چند محل را که در جریان حضور و افزایش نیرو های امریکایی و بریتانیایی در کنترول حکومت آمده بود، پس گرفتند اما این برای شان پیروزی نیست.

نشریه به این نکته تمرکز کرده که مراکز تمامی سی و چهار ولایت افغانستان و اکثریت از مراکز ولسوالی ها در کنترول حکومت قرار دارد.

به باور مقاله نویس، با توجه به خروج بیش از یک صد و بیست هزار سرباز ائتلاف تحت رهبری امریکا، توانایی نیرو های امنیتی افغان یک دستاورد بزرگ و مهم به حساب می آید.

وال ستریت ژورنال بخشی از سخنان حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان را نشر کرده که برای نشریه گفته است: کشورش به نماینده گی از تمام منطقه میجنگد. به گفته او، شورشیان و شبکه های تروریستی نه تنها برای منطقه خطرناک استند بلکه گسترش آنها تهدید بزرگ برای جهانیان بوده می تواند.