-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۳, سه‌شنبه

هشدار اوجالان به‌ اردوغان: سرنوشت قذافی درانتظار توست.

نباید به‌ ارتش دل بست. اگر رشته‌ کار از دست ناتو خارج شود، حاکمان فعلی نه‌ مانند اوزال مسموم خواهند شد.

خطیب دجله‌ در سخنرانی خود در جریان کنگره د ب پ به‌ نقل از رهبر ملت کرد گفت که‌ حاکمیت نباید به‌ ارتش دل ببندد، چرا که‌ آنها ارتش ناتو هستند. اگر امور از کنترل آنها خارج شود، سرنوشت حاکمان هم مانند قذافی خواهد شد. 

خطیب دجله‌ از روسای مشترک کنگره جامعه‌ دمکراتیک در سسخنرانی خود با اشاره‌ به‌ اظهارات رهبر ملت کرد گفته‌ بود که‌ اوجالان پیشتر تذکر داده‌ که‌ مقامات حاکم نباید به‌ ارتش دل ببندند. ارتش، ارتش ناتو است و اگر کنترل از دست آنها خارج شود، به‌ سرنوشتی چون قذافی دچار شده‌ و در کوچه‌ها شکنجه خواهند شد. ‌  

دجله‌ در سخنرانی خود گفت : ابرقدرتهای جهان درتلاش دیزاین دوباره‌ خاورمیانه‌ هستند. خط اول دولتهای امپریالیست هستند و دومین خط هم دولتهای سعودی، ترکیه‌ و قطر که‌ با داعش یکی شده‌اند. زمانیکه‌ رهبرمان و سیاست ما انقلاب روژآوا را آغاز کردند خط سوم را اساس قرار داد که‌ آن هم خط دمکراسی و برادری خلقهای تحت ستم است.

وی در ادامه‌ سخنانش با اشاره‌ به‌ شرایط مذاکرات گفت:" این بار برای مذاکرات باید شرایط آزادی جناب اوجالان فراهم شود". دجله‌ همچنین در رابطه‌ با شرایط کنونی شمال کردستان و ترکیه‌ اظهار داشت که‌ این جنگ تنها جنگ جامعه‌ نیست، بلکه‌ برنامه‌‌ریزان و توطئه‌گران این جنگ نیز در آتش آن خواهند سوخت.

خطیب دجله‌ در بخشی از سخنانش به‌ نقل اظهارات رهبر ملت کرد پرداخت که‌ در آن گفته‌ بود " نباید به‌ ارتش دل بست. اگر رشته‌ کار از دست ناتو خارج شود، حاکمان فعلی نه‌ مانند اوزال مسموم خواهند شد و نه‌ مانند مندرس دچار کودتا می شوند ، آنها مانند قذافی در کوچه‌ها شکنجه‌ خواهند شد".

وی به‌ اظهارات اردوغان در رابطه‌ با سیستم ریاستی اشاره‌ کرد و گفت:" آنهائی که‌ می خواهند دیکتاتوری کثیفی چون عثمانیها ایجاد کنند، ملت کرد آنها را نخواهد پذیرفت. باید در سریعترین زمان ممکن در ترکیه‌ سیستمی دمکراتیک برقرار شود و د ب پ و کردستان نیز باهم در این راه تلاش خواهند کرد. "