-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۲۲, پنجشنبه

جنرال دیموند: آینده طالبان را نظارت میکنیم.

ادغام احتمالی طالبان به داعش و پایان مأموریت آن ها رسماً کلید خورد.


واشنگتن (پژواک، ٢٢ اسد ٩٤): قوماندانى عمومى اردوى امريکا ميگويد که سرنوشت طالبان بعد از مرگ ملاعمر، توسط آنها از نزديک نظارت ميشود.

اين اظهارات را جنرال ديموند اوديرنو قوماندان اردوى امريکا، در آخرين  نشست خبرى وظيفۀ خود، در  وزارت دفاع امريکا(پنتاگن) ابراز داشت است.

وى افزوده است که نيروهاى ملى دفاعى افغانستان، وظايف خود را به خوبى پيش ميبرند و ميتوانند که از کشور و مردم خود شجاعانه دفاع نمايند.

موصوف گفته است: "به نظر من، نيروهاى افغان در حال پيشرفت است؛ همچنان پاکستان اخيراً اقدامات خوب عليه طالبان انجام داده است."

قوماندان عمومى اردوى امريکا علاوه کرده که براى وى جالب است که بعد از مرگ ملاعمر، به آيندۀ آنها ديده شود که با کدام سرنوشت مواجه ميشوند.

موصوف افزوده است: "ما آيندۀ طالبان را بعد از مرگ ملاعمر، از نزديک نظارت ميکنيم."

جنرال رايموند اوديرنو قوماندان اردوى امريکا گفته است که امريکا بايد به حضور خود در افغانستان ادامه دهد.

به گفتۀ وى، لازم است که امريکا بايد به حمايت و کمک با نيروهاى ملى دفاعى افغانستان ادامه دهد.

موصوف همچنان از مذاکرات و روابط اخير افغانستان و پاکستان نيز حمايت کرد.

قوماندانى اردوى امريکا با اشاره به روابط اخير افغانستان و پاکستان گفته است که اسلام آباد حق دارد تا با هر کشور ديگر به شمول چين ارتباط داشته باشد.