-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۲۱, چهارشنبه

اظهارات شدیداللحن جب بوش علیه اوباما و رژیم ایران

بزنس انتخاباتی جب بوش با بهره گیری از توافق هسته ایران با غرب

نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 از حزب جمهوریخواه گفته: یک گروه جنایتکار تروریست سرزمینی به وسعت ایالت ایندیانا را در خاورمیانه در تصرف خود دارد، اما اوباما هیچ راهبردی برای مقابله با آنها ندارد.

به گزارش رویترز، جب بوش در سخنانی انتخاباتی در ساختمان کتابخانه رونالد ریگان با حملات شدید به سیاست اوباما در قبال خاورمیانه گفت: واقعیت این است که هفت سال پیش خلافت جهادی ها تنها در تصورات تروریست ها وجود داشت، اما امروز خلافت آنها به طور واقعی وجود دارد و آنها سرزمینی به وسعت ایندیانا را در تصرف خود دارند.

وی افزود: یک گروه جنایتکار تروریست بخش های بزرگی از دو کشور عراق و سوریه را در اختیار دارد و در حال اثرگذاری در کشورهای دیگر است و برای مقابله با این کابوس دولت رئیس جمهور اوباما هیچ راهبردی برای متوقف کردن آن ندارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ادامه به سیاستهای رژیم ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اشتباهات وحشتناک در محاسبات دولت اوباما که در حال حاضر در حال رخ دادن است، ماجرایی است که به رژیم ایران مربوط است.

جب بوش، رژیم ایران را عامل بی ثباتی منطقه خواند و گفت: رژیم ایران رژیمی است که از تروریسم حمایت می کند، تهدید می کند اسرائیل را نابود کند، سالها تلاش کرده است تسلیحات هسته ای بسازد، به صورت مرتب به نقض حقوق بشر مبادرت می کند، مسئول مرگ صدها نظامی آمریکایی در عراق بوده است و حتی همین حالا هم شهروندان آمریکایی را به صورت غیرقانونی در بازداشت خود نگاه داشته است.

وی افزود: رژیم بشار اسد متحد رژیم ایران و حزب الله که عامل تروریستی وابسته به آنها است و همچنین شبه نظامیان فرقه گرای مورد حمایت رژیم ایران، سبب تشدید جنگ در عراق و سوریه شده اند و همین کارها به قدرت گرفتن گروه داعش کمک کرده است. باوجود این، توافق مورد نظر رئیس جمهور اوباما با رژیم ایران با هیچیک از این مشکلات مقابله نمی کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: با توافق هسته ای مورد نظر اوباما، بیش از یکصد میلیارد دلار آزاد می شود و این پول در اختیار تشکیلات امنیتی رژیم ایران قرار می گیرد تا از این پول به هرشکل که بخواهد استفاده کند. در واقع، با این کار، حامی اصلی اسلام افراطی منطقه خاورمیانه آغشته به خشونت، منابع مالی جدیدی به دست آورده است.

جب بوش گفت: اوباما از این مسئله با عنوان فتح دیپلماتیک سخن می گوید اما این توافق با رژیمی است که غیرقابل اعتماد و افراطی است. باید کنگره آمریکا این توافق را رد کند.

نامزد انتخابات آمریکا در ادامه افزود: اگر کنگره توافق هسته ای را رد نکند، رئیس جمهور بعدی آمریکا باید مانع آسیب وارد شده شود. هدف من این است که (در صورت رئیس جمهور شدن) این روند را به سرعت شروع کنم.

جب بوش گفت: مقابله با مسایل وحشتناک خاورمیانه از جمله خطر جهادگرايی اسلامی، مستلزم همه قدرت، وحدت و اطمینان خاطری است که فقط رهبری آمریکا می تواند آن را بوجود بیاورد.