-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۱۶, جمعه

ايدز در مناطق تحت اشغال داعش در حال گسترش است.

اظهارات یک پزشک

یک روزنامه آمریکایی از انتشار گسترده ایدز در مناطق تحت اشغال داعش خبر داد. روزنامه کریستین ساینس مانیتور نوشت: به دنبال کشف موارد فراوان مشکوک به ابتلا به ایدز در مناطق تحت اشغال داعش، سایه بیماری ایدز بر عناصر این گروهک سنگینی می کند. از سوی دیگر، تزریق خون به زخمی ها بدون نظارت انجام می گیرد و این امر زمینه ساز گسترش ایدز شده است.

به نوشته این روزنامه، عناصر داعش، ساده ترین اصول بهداشتی و ایمنی را نیز رعایت نمی کنند و این امر باعث افزایش شمار افراد مشکوک به ایدز، به ویژه در منطقه الرقه به عنوان یکی از مهم ترین مناطق تحت اشغال داعش شده و این امر به پیچیده شدن اوضاع بهداشتی در این مناطق انجامیده است. به ویژه اینکه بیشتر پزشکان مناطق تحت اشغال، مرد هستند و داعش به آنها اجازه معاینه زنان را نمی دهد.

منبع مذکور به نقل از یک پزشک در شهر الرقه نوشت: به علت فقدان امکانات تشخیص ایدز، این بیماری به عاملی برای نگرانی داعش تبدیل شده است و شرایط زندگی عناصر این گروه، امکان ابتلای آنها به این بیماری را آسان نموده است.

این پزشک سوری، تصریح کرده است که دو مورد ابتلای قطعی به بیماری ایدز در میان بیعت کنندگان با داعش را کشف کرده است که یکی از آنها متعلق به زن فرانسوی مغربی الاصل و دیگری مربوط به یک زن تونسی بوده است که مدتی قبل وضع حمل کرده است. این امر، باعث می شود بیماری ایدز نه تنها در میان عناصر این گروهک، بلکه در میان شهروندان عادی ساکن در مناطق تحت اشغال نیز انتشار یابد.