-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۲۲, پنجشنبه

جنرال ادیرنو: عراق تجزیه می شود.

وی گفت سوریه برای همیشه تغییر کرده.


به گزارش تسنیم، ژنرال"ری اودیرنو" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا طی سخنانی گفت:
سوریه برای همیشه تغییر کرده و من نمی دانم که آیا می توانیم دوباره همان سوریه گذشته را داشته باشیم یا خیر.

وی افزود: باید تلاش داعش برای ادامه نفوذ طولانی مدت در منطقه را متوقف کنیم و این موضوع جز با مشارکت کشورهای خاورمیانه حاصل نمی شود.

اودیرنو اضافه کرد: وجود نیروهای آمریکایی در عراق می توانست به عنوان نقش میانجی میان گروه های مختلف عراقی باشد.

وی در ادامه اظهاراتش گفت: تجزیه عراق به وقوع خواهد پیوست.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اضافه کرد: تعداد زیادی از سران داعش را نابود کردیم و هم اکنون نسل سوم و چهارم سران آن کنترل این گروه را در دست دارند اما توانایی این گروه در جذب نیرو همچنان ادامه دارد.

اودیرنو افزود: خطوط مبارزه با داعش هیچگونه تغییری نکرده و هم اکنون آموزش نیروهای عراقی دوباره انجام می شود.
وی گفت: صلح میان سنی و شیعه در عراق هر روز سخت تر می شود.

چندی پیش هفته نامه آلمانی "اشترن" در مطلبی با عنوان چگونه آمریکا عرصه را برای خلافت داعش آماده کرد نوشت: این روند با یک دعوا بر سر نفت آغاز شد. جنگ دوم خلیج فارس کارت ها را از نو مخلوط کرد و یک دوران جدید را در جهان عرب آغاز کرد که یک نتیجه بلند مدت آن ظهور تروریسم داعش بود.

این هفته نامه نوشت که باراک اوباما رئیس جمهوری فعلی آمریکا در سال 2012 به گفته خود به جنگ احمقانه سلف خود در عراق پایان داد. البته بعد از بازگشت نیروهای آمریکایی از عراق مبارزات قدرتی شدید میان جریان های عراقی صورت گرفت و بسیاری که تحت دولت صدام حسین از امتیازات زیادی بهره مند بودند و احساس می کردند تحت دولت وقت عراق امتیازات زیادی از آن ها سلب شده است به گروه تروریستی داعش پیوستند.