-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۶, جمعه

بزرگترین عملیات هوابرد ناتو بعد از جنگ سرد

غرب از پلان عملیاتی روسیه علیه اکرائین و سپس آلمان، خبر دارد.

سخنگوی ارتش آمریکا از برگزاری بزرگترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از خاتمه جنگ سرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از 1000 چترباز عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از یک هواپیما بر فراز آلمان به بیرون پریدند.

سخنگوی ارتش آمریکا با اعلام این خبر افزود، مانور روز چهارشنبه بزرگترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از خاتمه جنگ سرد بوده است.

در این عملیات هوابرد موسوم به « Exercise Swift Response» که در منطقه آموزشی آمریکا در هوهنفلز واقع در جنوب آلمان در حال برگزاری می‌باشد و برای افزایش قدرت دفاعی ناتو در اروپا و به دلیل ماجرای اوکراین صورت گرفته است، 11 کشور شرکت دارند. این مانور تا 13 سپتامبر ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ارتش آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: چتربازان در حال انجام عملیات هستند و تمرکزشان در واکنش نشان دادن به بحران‌ها و ایجاد انسجام و آمادگی بالا در بین نیروهای اروپایی ناتو است.

عملیات هوابرد ناتو پیشتر در کشورهای ایتالیا، بلغارستان و رومانی با مشارکت 4800 نظامی از انگلیس، بلغارستان، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و آمریکا صورت گرفته بود.

به گزارش این منبع خبری، ناتو هفته گذشته به روس گرایان اوکراین نسبت به تصرف بیشتر اراضی در شرق این کشور هشدار داده و از مسکو خواسته بود در برقراری امنیت در منطقه تلاش مبذول نماید.