-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۱۷, شنبه

پاکستان ازاتحاد داعش- طالب بیمناک است.

نیویارک تایمز


روزنامۀ نیویارک تایمز نوشته است که از اختلافات درون گروهی طالبان باید استفاده کرد.

در ادامۀ این مقاله آمده که پس از تأیید مرگ ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان، اختلافات به میان آمده بر سر جانشینی او فرصتی را ایجاد کرده که ایالات متحده، حکومت افغانستان و کشور های منطقه باید از آن استفاده کنند.

مقاله نویس گفته که ملا اختر محمد منصور رهبر جدید طالبان از پروسۀ صلح حمایت می کند در حالی که ملا عبدالقیوم ذاکر قوماندان نظامی طالبان که از پشتیبانی خانوادۀ ملا عمر هم برخوردار است، مخالف گفت و گو های صلح است.

نیویارک تایمز افزوده که این اختلاف برای رهبران معتدل طالبان فرصت واقعی را برای گفت و گو های صلح ایجاد کرده است.

درین مقاله آمده است که اگر طالبان با پروسۀ صلح یکجا نشوند، به گروه داعش که امنیت منطقه را تهدید می کند، روی خواهند آورد.

نویسنده می گوید: ایران از داعش نفرت دارد زیرا این گروه ایدیولوژی ضد شیعه دارد.

روسیه و کشور های آسیای مرکزی به این دلیل ضد داعش اند که شهروندان این کشورها درین گروه جای دارند و این افراد مسلح می خواهند که در جمهوریت های پیشین اتحاد شوروی انقلاب اسلامی کنند.

مقاله نویس از نگرانی هند در مورد داعش هم نوشته است.

نیویارک تایمز در مورد تهدید داعش نسبت به پاکستان هم نوشته و گفته است که پاکستان از اتحاد میان داعش و طالبان نگرانی دارد.

روزنامه گفته است که تهدید داعش می تواند هند و پاکستان را در پروسۀ صلح افغانستان به همکاری مشترک وا دارد.