-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مرداد ۲۷, سه‌شنبه

امریکا علیه طالبان می جنگند.

فارن پالیسی


نشریه امریکایی فارن پالیسی به موضوعی دیگر پرداخته و در عنوان مقاله اش می نویسد: در حالیکه ایالات متحده طالبان را سهل می گیرد، بمبگذاری های شورشیان در افغانستان افزایش یافته است.

به نوشته نشریه، بخش بزرگی از نیرو های امریکایی، شورشیان افغان را که زمانی به القاعده پناه داده بودند، نادیده می گیرند.

فارن پالیسی روی این نکته هم تمرکز کرده که با کاهش و خروج تدریجی نیرو های امریکایی از افغانستان، حملات مرگبار از سوی طالبان افزایش یافت و تلفات را هم بیشتر ساخت.

نشریه به گونه مثال از حملات هفته گذشته در کابل یاد کرده که بیش از هفتاد کشته برجا گذاشت.

مقاله نویس نکته دیگری را هم نگاشته که این همه تحولات، در واقع قصر سفید را با دشوار ترین انتخاب ها در پالیسی اش روبرو می سازد که علاقه مند بستن دروازه طویل ترین جنگش است.

یک مقام نظامی امریکا در افغانستان به فارن پالیسی گفته است: پایان ماموریت نظامی این کشور به آن معناست که آنها پس از این تنها شورشیان را به خاطر عضویت شان در گروه طالبان هدف قرار نمی دهند.

به گفته این نظامی که نامش گرفته نشده، اگر طالبان تهدید ها را به نیرو های امریکایی و ائتلاف بین المللی در افغانستان افزایش دهند، یا مستقیماً از القاعده حمایت کنند و یا هم تهدید ستراتیژیک به نیرو های امنیتی افغان به بار آورند، ایالات متحده اقدام های لازم را برای محافظت از امریکایی ها و همکاری با افغان ها روی دست می گیرد.