-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۸, چهارشنبه

جرمن کوربین: 11 سپتامبرماجرای ساخته گی بود.

بازی قدرت ها


به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، در 11 سپتامبر سال 2001 میلادی به برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک حمله شد که در نتیجه آن 2 هزار و 974 نفر کشته شدند.

حادثه 11 سپتامبر سال 2001 میلادی زمینه را برای ایجاد یک ائتلاف جهانی به بهانه مبارزه با تروریسم در افغانستان علیه طالبان و شبکه القاعده به رهبری آمریکا فراهم کرد و منجر به حضور بیش از 150 هزار نیروی نظامی از کشورهای مختلف جهان در این کشور شد.

پایگاه خبری دیلی‌میل نوشت:  «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس  12سال پیش در مقاله‌ای که اکنون منتشر شده از «تونی بلر» و «جرج دبلیو بوش» به دلیل استفاده از حملات 11 در نیویورک برای به راه انداختن جنگ در افغانستان انتقاد کرده است.

وی ادعا کرده که حملات 11 سپتامبر ماجرایی ساختگی بود تا «بن لادن» مقصر جلوه داده شود؛ چراکه در این صورت اهداف بلر و بوش آسانتر محقق می‌شد و وجود بن لادن درستی تئوری‌های توطئه در نظم نوین جهانی  را تایید می‌کرد.

بنابراین گزارش، کوربین سال 2003 در مقاله ای در «مورنینگ استار» نوشت: مورخان با علاقه خبرهای ساختگی 18 ماه گذشته را مطالعه می‌کنند. ‌

دیلی میل نوشت: پس از 11سپتامبر ، این ادعاها که بن لادن و القاعده این ظلم را مرتکب شده‌اند به سرعت و با سروصدا مطرح شد که در نتیجه این وضعیت به حمله به طالبان و سپس به شکلی هوشمندانه، تغییر رژیم در افغانستان تبدیل شد.