-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۶, دوشنبه

مشکل با پاکستان مثل مشکل فلسطین با اسرائیل است.

پاکستان: هند از تجارت افغانستان دور شود.
ایکونومیک تایمز 
اشاره: مذاکره بین افغانستان وپاکستان، هیچ گاه درهیچ زمینه یی نتیجه نخواهد داد. شاید زمانی فرا برسد که یک جنگ جهانی که همه چیز آن غیرقابل پیش بینی است؛ اما هند پاکستان را بلع خواهد کرد؛ این بحران مطابق قانون جنگ حل کند. 

نشریه ایکونومیک تایمز چاپ هند در شماره اخیرش مطلبی را در مورد روابط تجارتی افغانستان و پاکستان به نشر رسانیده و می نویسد، یک مقام وزارت تجارت پاکستان به روزنامه دان گفته است که پاکستان به افغانستان ابراز داشته است که هند از مذاکرات دو جانبه افغانستان و پاکستان در بخش های تجارت، ترانسپورت و ترانزیت دور باشد. این مقام که در چندین مذاکرۀ تجارتی با کابل دخیل بوده گفته است، این پیام به رهبری افغانستان رسیده است. 

این منبع پاکستانی می گوید، پیشنهاد افغانستان در مورد شامل بودن هند در مذاکرات دو جانبه، منتج به متوقف شدن مذاکرات تجارتی پاکستان و افغانستان شده بود. 

ایکونومیک تایمز می نویسد، محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان بدون حضور داشت هند، مایل به صحبت با پاکستان در مورد مسایل تجارتی به شمول مذاکرات برای توافق سه جانبۀ تجارتی میان افغانستان، پاکستان و تاجیکستان نیست. 

این منبع پاکستانی گفته است، ما صحبت های خوبی با چندین وزیر افغان داشتیم ولی همه چیز بعد از ملاقات با رییس جمهور افغانستان تغییر کرد و ما از کابل با مایوسی برگشتیم.