-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱, چهارشنبه

پیام ملامنصور، مطلق پیام آی، ای، است.

اشاره: کلیدِ مهار پاکستان در دست امریکا است. روابط امریکا و پاکستان در بحث طالبان سوال انگیز است. حذف کامل طالبان برای امریکا نیز خالی از خطر نیست. طالب بخشی از ابزار کنترول افغانستان است. دیده شود که جنگ چه اشکالی به خود خواهد گرفت.

ملا اختر محمد منصور رهبر جدید طالبان به مناسبت عید قربان پیامی را به رسانه ها فرستاده است.

وی در این پیام در کنار اشاره به دیگر مسایل گفته است، اگر حکومت افغانستان می خواهد جنگ در این کشور پایان یابد و صلح تامین شود باید هر گونه سند امنیتی با خارجی ها را لغو کند.

در این پیام هم چنان گفته شده است که اگر افغانستان اشغال شده نباشد افغانها اختلافات درونی شان را می توانند از راه مصالحه و تفاهم حل کنند.

در بخش دیگر پیام ملا  اختر محمد منصور رهبر طالبان گفته شده است که آنان در کنار فعالیت های دیگر در جهت تلاش های سیاسی نیز گامی های برداشته اند و مسوولیت مذاکرات با جوانب مختلف را دفتر سیاسی آنان به عهده دارد.

اما برخی اعضای ولسی جرگه در پاسخ به پیام عیدی و خواست ملا اختر محمد منصور می گویند که تحریک طالبان خود اشغال شده پاکستان است و اگر به افغانستان بیایند آنها نیز اشغالگر خوانده می شوند.

عبدالقادر ځاځی عضو کمیسیون امور بین المللی ولسی جرگه در مورد گفت: 

" سوال من از خود ملا اختر محمد منصور اینست که اگر شما می گوید که افغانستان اشغال است پس تحریک شما هم اشغال شده است، چون پاکستانی ها کی استند آنها هم افغان نیستند که شما را اشغال کرده پس اگر شما می خواهید که با تمویل و تجهیز نظامیان پاکستانی به افغانستان بیاید بالاخره به این معنی است که شما هم افغانستان را اشغال می کنید."