-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۲۹, یکشنبه

پنتاگون طرح جنگ با روسیه را آماده می کند.

مجله آمریکایی فارین پالیسی

در آمریکا حرف آخر را در جنگ و صلح، رییس جمهوری می زند، اما از ریاست جمهوری باراک اوباما چیز زیادی باقی نمانده است و پنتاگون نیز فرصت را از دست نخواهد داد.
***

پنتاگون طرح جنگ با روسیه را آماده می کند.

مجله آمریکایی فارین پالیسی نوشت: برای نخستین بار از زمان فروپاشی اتحاد شوروی، وزارت دفاع آمریکا دارد طرح رویارویی احتمالی میان واشنگتن و مسکو را بررسی و بروزرسانی می کند.

به گزارش ایرنا، فارین پالیسی که به جریان فکریِ لیبرال نزدیک است، به نقل از یک مقام ارشد دفاعی در آمریکا نوشت: طرح جدیدِ پنتاگون دو شاخه دارد؛ شاخه ای از آن به نقش آمریکا در صورت حمله روسیه به یکی از اعضای ناتو می پردازد و شاخه دیگر، مربوط به نقش ایالات متحده خارج از مجموعه ناتو است.

میشل فلورنی معاون سیاسی پیشین پنتاگون در این باره می گوید: حمله روسیه به شرق اوکراین، سبب شد ایالات متحده به طرح هایی که روی طاقچه گذاشته بود، دوباره توجه کند.

این مجله همچنین به نقل از «جولی اسمیت» که تا چندی پیش معاون مشاور امنیت ملی معاون رییس جمهوری آمریکا بود، نوشت: پس از جنگ سال 2008 میان روسیه و گرجستان، ناتو طرح هایش را در رابطه با روسیه بروزرسانی کرد، اما واشنگتن این کار را نکرد. سپس سال 2010، کارشناسان پنتاگون به «رابرت گیتس» وزیر دفاع وقت آمریکا، پیشنهاد کردند که طرح های رویارویی احتمالی با روسیه بروزرسانی شود، اما وی با این کار مخالفت کرد.

فارین پالیسی سپس نوشت: اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا نیز تابستان امسال گفته بود که واشنگتن برای ایجاد بازدارندگی در مقابل مسکو، چندین تانک، خودروی زرهی و توپ به بالتیک و اروپای شرقی خواهد فرستاد.

این مجله در پایان با یادآوری سخنان ژنرال «جوزف دانفورد» رییس آینده ستاد مشترک ارتش آمریکا در کنگره که گفته بود «روسیه خطری برای موجودیت آمریکا است»، نوشت: حرف آخر را در جنگ و صلح، رییس جمهوری می زند، اما از ریاست جمهوری باراک اوباما چیز زیادی باقی نمانده است و پنتاگون نیز فرصت را از دست نخواهد داد.