-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۹, پنجشنبه

تقوای اسلامی یکی از افراد حرمین شریفین

تجاوز یک دپلمات سعودی به دو زن در هند


به گزارش پرس تی وی، راجش کومار، دستیار کمیسر شهر گورگان روز چهارشنبه گفت این دو زن 30 و 50 ساله شکایت خود را به پلیس ارائه داده و مدعی شدند دیپلمات مزبور آنها را در خانه اش محبوس و از آنها سوء استفاده کرده است.

به گفته کومار، در پی اطلاع رسانی مستخدم دیگری که اخیرا در این خانه مشغول به کار شده است، نیروهای پلیس این دو زن را اواخر روز دوشنبه از این خانه در شهر گورگان، واقع در جنوب شرق دهلی نو نجات دادند.

این مقام پلیس هند گفت: «بر اساس شکایت آنها، یک فقره تجاوز... و حبس غیرقانونی ثبت شده است.»

وی ادامه داد: «این دو زن می گویند حتی مهمان های این خانه نیز به آنها تجاوز کرده اند و به همین دلیل تجاوز گروهی نیز به فهرست جرائم اضافه شده است.

یکی از این دو زن با بیان اینکه چهار ماه در این خانه محبوس بوده است افزود: «به ما تجاوز کردند، ما را (در خانه) حبس کردند و به ما غذا ندادند...هنگامی که برای فرار کردن تلاش کردیم ما را به باد کتک گرفتند.»
به گفته یکی از این دو قربانی، ساکنان این خانه آنها را با «چاقو تهدید به مرگ کرده بودند.»

این در حالی است که سفارت عربستان سعودی با انتشار بیانیه ای  این اتهامات را تکذیب کرده است.

کمیسر پلیس گورگان گفت به رغم مصونیت دیپلماتیک این تبعه سعودی، پلیس به تحقیقات خود ادامه می دهد.

ناودیک سینک ویرک افزود: «هویت فرد (متهم) را شناسایی کرده و همچنین متوجه شدیم که ساکنان خانه ای دارای مصونیت دیپلماتیک هستند. با در نظر گرفتن کنوانسیون وین به تحقیقات ادامه خواهیم داد تا این جرم را ثابت کنیم.»
بنا بر کنوانسیون وین، دیپلمات ها و اعضای خانواده شان در کشور محل خدمت از مصونیت قضایی برخوردار بوده و امکان بازداشت آنها به دلیل ارتکاب هر گونه جرمی میسر نیست.