-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۵, یکشنبه

انصراف از طالب؛ پیوستن به ائتلاف ضد داعش؟

خون پاکستان با داعش جوش نمی خورد. آن ها فکر می کنند که یک روزی این نیرو بالای پاکستان استعمال شدنی است.به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد به نقل از پایگاه خبری اردو تایمز، آمریکایی‌ها به پاکستان پیشنهاد دادند به ائتلاف مبارزه با داعش بپیوندد.

در همین حال، یک مقام ارشد امنیتی پاکستان گفت: آمریکایی‌ها موضوع تشکیل ائتلاف جدید ضدداعش را با دولت پاکستان مطرح کرده و تا روزهای آینده ضمن اعلام رسمی تشکیل این ائتلاف از سوی کاخ سفید، اسلام‌آباد نیز نظر خود را اعلام خواهد کرد.

انتظار می‌رود پس از اعلام رسمی تشکیل ائتلاف جدید ضدداعش از سوی آمریکا، جزییات بیشتری درباره پیوستن به این اتحاد نظامی به صورت نشستی میان مقام‌های عالیرتبه نظامی پاکستان و آمریکا منتشر شود.

تا پیش از این، پاکستان درباره داعش اظهار نظر نمی‌کرد اما سرانجام سکوت خود را شکست و این گروه را به عنوان یک گروه تروریستی خطرناک معرفی کرد.

رسانه‌های پاکستان نیز ماه‌های گذشته از دیوارنویسی، نصب پوستر و توزیع جزوه‌های تبلیغاتی گروه تروریستی داعش در شهرهای مولتان، لاهور و تکسیلا در ایالت پنجاب، کراچی مراکز ایالت سند، شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخواه و مناطق قبایلی در شمال غرب این کشور خبر دادند.